Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Жестова мова –для всіх!

Створено: 2021-09-23 10:57:27Оновлено: 2021-09-23 11:59:44

   З ініціативи Всесвітньої федерації глухих Міжнародний тиждень глухих людей вперше започатковано в 1958 році в Римі, Італія. З цього часу світова спільнота глухих відзначає його щороку протягом останнього повного тижня вересня у всьому світі шляхом проведення різних заходів.

   До таких заходів віднесено і Міжнародний день жестових мов. Цього року він проходить в усьому світі під гаслом «Ми жестомовимо за права людини!». Метою його проведення є залучення урядовців до підтримки та захисту мовної ідентичності та культурного різноманіття всіх глухих людей, які користуються національними жестовими мовами.      

   Наше місто долучилось до відзначення цього дня уперше у 2020 році за ініціативи територіальної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» та підтримки міської влади.

   В підтримку цьогорічної міжнародної акції працівники департаменту соціальної політики міської ради 23 вересня звернулись до мешканців міста з вадами слуху з короткою фразою мовою жестів: «Ми жестомовимо за права людини!». До акції долучились діти – вихованці територіального центру соціального обслуговування Південного району міста.