Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Пам’ять жертв голодоморів вшанували у Кам’янському

23 листопада у Кам’янському вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років мітингом-реквіємом біля пам’ятного знака поруч із музеєм історії міста. Схилити голови та пом’янути загиблих зібралися керівництво міста, посадовці, громадськість.

«Вшанування жертв голодомору – це наша данина тим, хто жив на цих теренах і віддав своє життя. Голодомор був штучно створений, як метод боротьби з українським селянством, яке чинило супротив радянський владі, підживлювало визвольний рух. І тим більше зараз, в тих умовах, що склалися у нашій країні, ми маємо пам’ятати хто та навіщо створив цей голод», – зазначив секретар міської ради Олександр Залевський.

Повз музей історії Кам’янського, де зараз встановлено пам’ятний знак жертвам голодомору – розповіла директор музею, кандидат історичних наук Наталія Буланова, раніше пролягала дорога до ринку, якою у голодні роки люди з найближчих сіл йшли у пошуках їжі – і виснажені падали замертво. Тепер на їхній спомин щороку тут запалюють свічки.

«Ми повинні усвідомлювати і пам’ятати, що голодомор був геноцидом, який влаштувала комуністична партія. Але сила українського народу життєдайна. Наш народ вистояв і сьогодні будує свою державу», – сказала у промові Наталія Буланова.  

Ведучі заходу зачитали фрагмент мартирологу з іменами кам’янчан, які загинули від голоду. Учасники мітингу вшанували пам’ять співвітчизників хвилиною мовчання. Цього дня у храмах міста пройшли панахиди за всіма безвинно померлими. Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Після мітингу усі бажаючі завітали до музею на виставку «1933-й. Упокорення голодом», де експоновані документи, фото та спогади наших земляків, починаючи з подій, які передували голодомору і до кінця 33 року. Виставка працюватиме до середини грудня, тож фахівці музею історії Кам’янського запрошують відвідати її.

Нагадаємо, що 23 листопада о 16-й годині усі бажаючі кам’янчани можуть долучились до всеукраїнської акції «Запали свічку», під час якої традиційно мільйони українців запалюють свічки біля Меморіалів Голодомору та на підвіконнях своїх будинків.

23 листопада 2019