Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Гранти Європейського Союзу для ОСББ на утеплення будинків

Створено: 2018-05-24 11:47:05Оновлено: 2018-05-24 11:47:55

Європейський Союз започаткував програму IQ energy для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Відтепер українські ОСББ можуть взяти кредит на утеплення будинку і отримати 40% компенсацію при поверненні кредиту. Заявки приймаються протягом року.

Будь-яка фізична особа, яка має доступ до житлового приміщення в Україні та бажає поліпшити енергоефективність цього приміщення, може скористатися програмою IQ energy. Програма IQ energy надає інвестиційні заохочення (гранти) за виконання наступних вимог:

-       проекти термодернізації мають бути прийнятними, тобто потрібно дотриматися вимог будівельних норм та правил і використати виключно дозволені матеріали та обладнання;

-       джерелом фінансування повинні бути кредити фінансових установ – учасників програми;

-       проект потрібно повністю завершити впродовж чотирьох місяців з дати кредиту;

-       позичальник повинен зареєструватися в онлайн Системі Управління Грантами програми IQ energy, подати запит на отримання гранту та надати інформацію про себе та про проект термомодернізації задля проведення належної верифікації (перевірки);

-       на момент подачі позичальником запиту на отримання гранту кредит має бути непогашеним, тобто повинна існувати заборгованість за кредитом;

-       позичальник не звертався за цим проектом за грантами чи компенсаціями до жодних інших програм.

Позичальником за програмою IQ energy може бути будь-яка фізична особа, що має доступ до житлового приміщення на території України та бажає здійснити заходи з підвищення його енергоефективності. 

Програма IQ energy призначена для підтримки проектів, метою яких є підвищення енергоефективності житлових помешкань – одноквартирних будинків (садибних та котеджних будинків) та квартир у багатоквартирних будинках.

Позичальники за програмою IQ energy мають право отримати грант IQ energy як винагороду за успішну реалізацію проекту енергоефективності, якщо ними були виконані грантові умови. Позичальники можуть використовувати кошти отриманого гранту на будь-які цілі на свій власний розсуд. Максимальна сума усіх грантів за усіма кредитами, на яку має право претендувати одна особа за програмою IQ energy, складає 3 000 євро. Гранти виплачуються в євро на банківський рахунок позичальника, це не може бути кредитний рахунок. Гранти сплачуються фінансовими установами – учасниками програми за результатами успішної верифікації проектів інженерами програми IQ energy.

Заявку на отримання гранту подає позичальник. Позичальники можуть сформувати заявки на отримання гранту самостійно або залучити для допомоги представників банків-учасників програми чи третіх осіб, на свій власний розсуд та ризик. Для отримання гранту за програмою IQ energy позичальник повинен офіційно звернутися з відповідним запитом. Запит подається виключно в електронній формі до системи управління грантами, яка доступна через мережу інтернет розроблена спеціально для супроводження процесу присудження грантів за посиланням: http://www.iqenergy.org.ua/.

Додаткову інформації щодо участі у конкурсі можна знайти за посиланням: http://www.iqenergy.org.ua/landing/files/UA_IQ_Energy_Terms_and_Conditions.pdf.

Контактні дані Східноєвропейського фонд енергоефективності та довкілля E5P: електронна адреса – info@iqenergy.org.ua, тел. 0-800-505-717.