Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Конкурс найкращих практик молодіжної роботи – 2019

Створено: 2019-05-24 10:58:54Оновлено: 2019-05-24 10:59:31

З метою відбору, відзначення і поширення кращих практик молодіжної роботи в Україні Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні оголошують конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Основні завдання Конкурсу:

1) обмін успішним досвідом між молодіжними організаціями та молодіжними працівниками;

2) публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості молодіжної роботи в Україні;

3) сприяння суспільному та політичному визнанню молодіжної роботи в Україні.

До участі у конкурсі в 2019 році запрошуються учасники та учасниці, які мають успішні практики в наступних сферах молодіжної політики:

• участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);

• освіта та просвітницька діяльність з прав людини, захист прав людини, просування рівності та недискримінації в українському суспільстві;

• розвиток механізмів забезпечення участі молоді в житті громади;

• підтримка молодіжних проектів та ініціатив;

• розвиток молодіжних громадських організацій;

• волонтерство;

• змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;

• інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді);

• сталий розвиток та екологія;

• інше.

Інформацію щодо успішного досвіду молодіжної роботи, необхідно в загальних рисах викласти за формою. Опис практики не обов’язково має бути написаний бездоганно. Організатори конкурсу можуть звернутися до учасників з додатковими питаннями та готові допомогти оформити опис практики у відповідності до найвищих комунікаційних стандартів. Історії успіху можуть бути з місцевого, регіонального та національного рівня.

Цього року організатори конкурсу звертають увагу на цифрову молодіжну роботу. У сучасному суспільстві, цифрова грамотність є важливою частиною активного громадянства. Молодіжна робота повинна сприяти та розвивати відповідні навички у молодих людей. Цифрова молодіжна робота означає активне використання або звернення до цифрових засобів масової інформації та технологій у молодіжній роботі. Цифрові інструменти можуть бути включені до будь-якої ініціативи для молоді (відкрита молодіжна робота, інформування та консультації, робота молодіжних центрів та клубів та інше). Прикладами таких інструментів є використання соціальних медіа для поширення інформації, онлайн консультування, навчання з цифрової грамотності, використання онлайн ігор та мобільних додатків, забезпечення участі молоді через онлайн-інструменти.

У процесі заповнення заявки буде запропоновано відповісти на запитання щодо використання цифрових інструментів під час реалізації практики.

Підсумки кокурсу:

-       найкращі практики увійдуть до друкованого та електронного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні», який надалі широко розповсюджуватиметься серед зацікавлених сторін;

-       10 переможців конкурсу отримають призи та відзнаки. Відбір найкращих практик здійснюватиме експертна комісія, до складу якої увійдуть представники партнерів конкурсу та незалежні експерти молодіжного середовища.

Критерії відбору:

-       залучення молоді – якою мірою молодь як цільова аудиторія була залучена до розробки та впровадження практики;

-       інклюзивність– в якій мірі практика враховує інтереси різних груп молоді;

-       інноваційність– в якій мірі методи та підходи, використані для вирішення проблеми, були новими та креативними;

-       вплив – якою мірою отримані результати є сталими та впливають на досягнення довгострокових цілей;

-       можливість адаптації та поширення – якою мірою методика практики дозволяє використовувати її в різних місцях та контекстах.

Кінцевий термін подачі заявки до 1 серпня 2019 року за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1wbcV2jnRCbiJYSti9PBbKN96Dnbj3VgEeonor4iSZlc/viewform?edit_requested=true.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторки конкурсу Анни Острікової за електронною адресою: anna.ostrikova@undp.org.

Детальну інформацію щодо участі у конкурсі можна знайти за посиланням: http://youth-worker.org.ua/2019/05/01/konkurs-najkrashhikh-praktik-molodizhnoyi-roboti-2019-prijom-zayavok-trivaye-do-1-serpnya/.