Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Вчасна виплата заробітної платні кам’янчанам – обов’язок роботодавця

Своєчасність одержання заробітної плати є конституційним правом громадян – про це відділ праці та соціально-трудових відносин міської ради нагадує роботодавцям Кам’янського і закликає їх дотримуватись встановлених строків виплат.

Відповідно до Закону України про оплату праці та Кодексу законів про працю терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами, організаціями, установами самостійно в колективному договорі або в нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства.

Заробітна плата має виплачуватись не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною з 16 по 30 (31). Тобто, заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватись в період не пізніше ніж з 16 по 22 число, а за другу половину з 1 по 7 число.

При цьому свій обов’язок виплати зарплатні двічі на місяць роботодавець повинен виконувати незалежно від бажання працівника. Навіть за наявності заяв працівників із проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

Законом встановлено, що у разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, працівники отримують її напередодні. Виплата заробітної плати здійснюється за фактично відпрацьований час на підставі табеля обліку.

Відповідальність за порушення встановлених строків виплати заробітної плати для роботодавців полягає у сплаті штрафу у розмірі трьох мінімальних заробітних плат на момент встановлення порушення.

Штрафні санкції, передбачені трудовим законодавством, сплачуються на підставі постанови про накладання штрафних санкцій у добровільному порядку протягом одного місяця з дня винесення постанови. У разі несплати протягом визначеного строку штрафу у добровільному порядку, стягнення відбувається органами виконавчої служби України.

За безпідставну невиплату заробітної плати, більше ніж за один місяць, яка вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності передбачена кримінальна відповідальність у виді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на аналогічний строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

 

24 червня 2019