ІНФОРМАЦІЯ на сесію міської ради «Про стан криміногенної ситуації на території міста Кам’янське у 2020 році та хід виконання Кам’янським відділом поліції ГУНП в Дніпропетровській області Комплексної програми забезпечення публічного порядку та публічної

Створено: 2021-03-25 12:47:52Оновлено: 2021-03-25 12:49:01

 

ІНФОРМАЦІЯ

на сесію міської ради «Про стан криміногенної ситуації на території міста Кам’янське у 2020 році та хід виконання Кам’янським відділом поліції  ГУНП в Дніпропетровській області Комплексної програми забезпечення  публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2019-2021 роки»

 

 

Незважаючи на наявність дестабілізуючих чинників суспільно – політичного, економічного, соціального характеру, ужиті упродовж 2020 року підрозділами Кам’янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області організаційні та практичні заходи сприяли посиленню протидії злочинності, забезпеченню належного рівня публічної безпеки і порядку та стабілізації криміногенної ситуації на території міста.

 Одним із таких чинників є запровадження постановою КМУ від 22.07.2020   № 641 (зі змінами)  певних обмежень для попередження розповсюдження захворювання COVID-19. З метою контролю за дотриманням встановлених обмежень, підрозділами Кам`янського ВП складено 741 адміністративний протокол за ст. 44-3 КУпАП (порушення установлених карантинних обмежень).

 

В умовах запровадження карантинних обмежень, поліцейськими Кам`янського ВП ГУНП забезпечено публічну безпеку та порядок, охорону виборчої документації під час проведення місцевих виборів, своєчасне реагування на порушення виборчого процесу.

 

Також з метою стабілізації оперативної обстановки протягом року організовано та проведено ряд профілактичних заходів, у т.ч. з протидії незаконному обігу зброї, гральному бізнесу, крадіжкам кабельно-провідникової продукції, незаконним операціям з металобрухтом, запобігання вчиненню правопорушень в міграційній сфері, розшуку осіб, протидії незаконним заволодінням транспортними засобами тощо.

Забезпечено взаємодію з органами місцевого самоврядування та іншими правоохоронними органами. Зокрема, з метою підвищення ефективності реагування на правопорушення, попередження, припинення та розкриття злочинів, насамперед у громадських місцях, на території міста встановлено 107 камер відеоспостереження, 26 з яких здатні розпізнавати номерні знаки транспортних засобів.

 

Керівництвом Кам`янського ВП ГУНП уживались заходи управлінського характеру, а саме: проводились прийоми громадян, організовувались цільові перевірки службової діяльності територіальних відділень поліції, приймалась участь у координаційних нарадах керівників правоохоронних органів міста.

В підрозділах Кам`янського ВП ГУНП створено та вже функціонують сектори дізнання, поліцейськими яких у 2020 році закінчено майже 1300 кримінальних проваджень, до суду направлено 127 проваджень, за якими особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних проступків.

 

У своїй сукупності зазначені заходи позитивно вплинули на стан криміногенної ситуації в місті, сприяли мінімізації фактів порушення законності в діяльності поліції та підвищенню рівня довіри громадян.

 

 

Працівниками органів поліції міста забезпечене реагування на 61 919 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про 5235 кримінальних правопорушень, з них без урахування закритих –1662.

За 818 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру (2018 – 1142; -324).

 

Зменшилась кількість зареєстрованих умисних вбивств - 6 (м.р. – 12; -6;               -50,0%), ТТУ - 18 (м.р. – 36; -18; -50,0%), ТТУ  зі смертельними наслідками – 5     (м.р. - 8; -3; - 37,5%),  пограбувань - 123 (м.р. - 270;-147;- 54,4%), крадіжок чужого майна - 723 (м.р. - 962; - 239; - 24,8%),  крадіжок з квартир - 171 (м.р. – 228; - 57;        -25,0%), шахрайств  - 178 (м.р – 200; -22; - 11,0%), незаконних заволодінь автотранспортом - 17 (м.р. -25; -8;  -32,0%),   хуліганств – 9 (м.р. – 10; -1; - 10,0%), 

На рівні минулого року залишилась кількість зареєстрованих розбійних нападів – 19.

 Місто продовжує входити до групи міст області зі складною криміногенною обстановкою. Рівень злочинності на 10 тис. населення за зареєстрованими злочинами – 67,0 (Південний район – 60,0; Дніпровський район – 51,9; Заводський район – 86,3), по області - 86,2, по м. Дніпро – 83,9, м. Кривий Ріг – 95,2.

 

В структурі злочинності викликає занепокоєність, перш за все, скоєння умисних вбивств. Їх кількість у 2020 році знизилась (з 12 до 6) та  всі  умисні вбивства розкриті. Суспільний резонанс цього виду злочину, пов’язаний із загибеллю людей, не може залишати нікого байдужим.

 

Детальний аналіз умисних вбивств показав, що 4 із 6 злочинів скоєно на побутовому ґрунті, після спільного вживання спиртних напоїв, а потім раптово виниклої сварки, бійки, неприязних відносин та помсти між потерпілими і обвинуваченими.  Насильство, негативний приклад поведінки батьків, інших членів сім’ї сьогодні є однією з найбільш актуальних проблем, яка потребує більшого впливу з боку суспільства.

Тому працівниками поліції значна увага приділяється попередженню насильства в сім’ї. З початку року складено 1306 адміністративних протоколів за статтею 173 зн. 2 КУпАП (м.р – 989; +317). На обліку дільничних інспекторів поліції перебуває 645 осіб, що допускають насильство в сім’ї (м.р. – 710; -65). За всіма складеними адміністративними протоколами за фактами насильства  в сім’ї інформація направлена до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому для прийняття відповідних заходів профілактичного впливу на правопорушників.

За ст. 187 КУпАП  за порушення правил адміністративного нагляду до адміністративної відповідальності притягнуто 523 особи (м.р. - 454; +69).

 

 На стан профілактики кримінальних правопорушень впливає робота поліцейських з протидії роздрібній торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій чи марок акцизного збору. Під час проведення рейдових заходів спільно з представниками громадськості за ст. 156 КУпАП у 2020 році  складено 42 адміністративні протоколи.  

 

Поліцейськими посилений контроль за ситуацією з незаконним обігом зброї, вибухівки і боєприпасів на території міста. Одним із факторів, що сприяє поширенню вогнепальної зброї та впливає на криміногенну ситуацію, залишається акт збройної агресії Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. У звітному періоді задокументовано 17 кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним обігом   вогнепальної зброї.

Із незаконного обігу вилучено: 14 одиниць вогнепальної зброї, 536 одиниць боєприпасів, в тому числі 7 гранат.

 

На контролі керівництва відділу поліції перебуває стан роботи з попередження та розкриття майнових кримінальних правопорушень, у першу чергу пограбувань. З початку року проводились оперативно – профілактичні відпрацювання найбільш уражених вуличними злочинами районів міста, встановлено 95 осіб за скоєння пограбувань (з 123 зареєстрованих), 49 осіб заарештовані.

 

Підвищена ефективність з проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій з встановлення місцезнаходження осіб, які причетні до скоєння майнових кримінальних правопорушень, у першу чергу крадіжок особистого майна з квартир громадян.

Працівниками поліції міста приймаються заходи щодо розслідування кожної крадіжки, оскільки навіть незначний збиток в умовах економічної кризи для людини стає суттєвим. За скоєння зазначених правопорушень 373 особам оголошено повідомлення про підозру, 68 заарештовані. 

Аналіз показує, що найбільша кількість квартирних крадіжок скоюється там, де доступ для злочинців не складає особливих перешкод. Значна їх кількість настає через безтурботність самих власників по забезпеченню охорони свого майна. Так, через відкриті кватирки чи вікна, а також в результаті вільного доступу скоєно 75% крадіжок з квартир.

Доцільно продовжити запровадження охорони будинків і під’їздів силами та за рахунок самих мешканців при підтримці комунальних служб, а також збільшити кількість квартир, взятих під охорону державною службою охорони та аналогічних приватних структур. Актуальним є питання встановлення металевих грат на вікнах квартир на перших та других поверхах будівель.

 

На виконання вимог міської Комплексної програми забезпечення  публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2019-2021 роки працівниками поліції продовжується боротьба з крадіжками чорних та кольорових металів, прийняття заходів щодо попередження та розкриття розкрадань кабельно-  провідникової продукції  ПАТ «Укртелеком», ПАТ «ЕК «Дніпрообленерго»,  КП «Транспорт». Впроваджена практика проведення спільних з представниками органів місцевого самоврядування, ЗМІ рейдових заходів з метою припинення діяльності незаконних пунктів металобрухту та притягнення до відповідальності винних осіб.

 

За 2020 рік за  порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 8 фактів, з яких 2 особам повідомлено про підозру.  Під час виявлення і ліквідації нелегально діючих пунктів прийому металобрухту поліцейськими Кам’янського  ВП активно використовується допомога громадян, державних органів, громадських організацій, що надають інформацію про правопорушення, пов'язані з розкраданнями металу і функціонуванням вказаних пунктів.

 

Налагоджена та здійснюється взаємодія органів поліції зі службами безпеки промислових підприємств,  ПАТ «Укртелеком», з метою виявлення і припинення фактів розукомплектовування устаткування і розкрадання кабельної продукції. З початку року на території міста зареєстровано 73 крадіжки кабельно – провідникової продукції, розкрито 3 злочини, встановлено 4 особи, що причетні до крадіжок, з яких 3 – заарештовані.

 

Результативність роботи поліцейських щодо затримання злочинців, що причетні до розкрадання кабельно - провідникової продукції,  значно поліпшиться у разі встановлення охоронної сигналізації на об’єктах  посягань. Доцільним є продовження встановлення відеокамер у рамках програми «Безпечне місто», у тому числі із можливістю розпізнавання номерних знаків транспортних засобів, що суттєво поліпшить стан розкриття майнових кримінальних правопорушень.

 

Приділено увагу виявленню та припиненню шахрайств у сфері електронної комерції, насамперед скоєних з використанням Інтернет – сайтів OLX, RST. З початку року зареєстровано 178 кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайствами, 71 злочин розкрито. За скоєння вказаних кримінальних правопорушень встановлено 60 осіб, 15 з яких заарештовано.

 

У 2020 році прийнятий комплекс профілактичних заходів з попередження та розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами. Із зареєстрованих 17 кримінальних правопорушень вказаної категорії 10 – розкриті, встановлені 15 осіб, 9 з яких заарештовано.

 

Збільшують кримінальну напругу в суспільстві наростаючі темпи поширення наркоманії. Поліцейськими звернута увага на документування злочинної діяльності осіб, які займаються незаконним збутом наркотичних засобів, накладання арешту на майно наркозбувальників. З початку року відкрито 161 кримінальне провадження по лінії НОН, з них за фактами збутів наркотиків – 49, за фактами притоноутримань – 3.

За скоєння наркозлочинів 107 особам повідомлено про підозру, за збути – 23, заарештовано – 32 особи, з них за збути – 18. Працівниками поліції у 2020 році проведено 126 виховних заходів з неповнолітніми, у ЗМІ надано 48 інформацій щодо антинаркоманійної пропаганди.

 

Сферою особливої уваги органів поліції продовжує залишатися економічна безпека держави. Одним з найважливіших напрямків  є недопущення зловживань та інших порушень, які скоюються в бюджетній системі, сфері приватизації та соціального захисту громадян, а також проведення заходів, спрямованих на забезпечення поповнення бюджету.

 

Незважаючи на відсутність в Кам`янському ВП підрозділу по протидії економічним злочинами, у 2020 році  слідчими розслідувалось 77 кримінальних проваджень за злочинами у сфері економічних відносин. До суду направлено 21 кримінальне провадження, з них у бюджетній сфері – 15; з ознаками кримінальної корупції – 5; у сфері земельних відносин - 1.  

В цілому по закінчених кримінальних провадженнях Кам’янського ВП встановлено суму заподіяних збитків, завданих кримінальними правопорушеннями -  4 млн. 805 тис. грн., з яких відшкодовано   1 млн. 965 тис. грн.

 

 На виконання вимог Комплексної забезпечення публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2019-2021 роки у місті приймались заходи щодо попередження злочинності серед дітей.  У звітному періоді зареєстровано  зниження кількості кримінальних правопорушень, скоєних підлітками  - 30 (2019 - 42; - 12).   Аналіз статистичних даних свідчить, що 18  з 30 кримінальних правопорушень (або 60%) – це злочини майнової спрямованості (крадіжки, пограбування).

На обліку в органах поліції перебуває 10 дітей, з якими систематично проводиться  профілактична робота.  Проведено 126 рейдових заходів, під час яких за протиправну діяльність до органів поліції доставлено 57  неповнолітніх (2019 - 20; +37. Стосовно неповнолітніх складено 50 адміністративних протоколів (2019 – 52; -2). 

 

До адміністративної відповідальності інспекторами ювенальної превенції Кам’янського ВП та відділень поліції  притягнуто 410 батьків за ухилення  від виховання дітей (2019 –443; -33). За ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітніх до стану сп’яніння) складено 9  адміністративних протоколів (2019 – 12; -3). Поліцейськими ювенальної превенції за ст. 156 КУпАП (незаконний продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім) складено 12 (2018 – 10; +2) протоколів. За ст. 173 зн.4 КУпАП («булінг» серед неповнолітніх) поліцейськими складено 1 адміністративний протокол. У навчальних закладах поліцейськими проведено 238 лекцій на правову тематику, щодо профілактики «булінгу» та як діяти дітям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

 

Значна увага органами поліції приділяється попередженню та розкриттю злочинів у громадських місцях. Щодобово на території міста на службу щодо реагування на заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події, по охороні публічної безпеки заступають 30 поліцейських секторів реагування патрульної поліції.

 

Підтриманню належного публічного порядку та безпеки на вулицях міста сприяло здійснення спільного патрулювання поліцейських з нарядами громадського формування «Муніципальна гвардія». Щодня на чергування заступають 4 екіпажі «Муніципальної гвардії», працівники яких отримують орієнтування в черговій службі Кам`янського ВП, ефективно приймають заходи щодо попередження майнових кримінальних правопорушень у місті.

Проводиться значна робота по роз’ясненню населенню міста правил безпечної поведінки на вулицях, порядку звернення до поліції при скоєнні злочинів, стосовно яких категорій громадян найчастіше скоюються пограбування.

Основна увага  приділена організації розкриття кримінальних правопорушень поліцейськими СРПП за «гарячими» слідами. З початку року  патрульними поліцейськими обслуговано 53 985 викликів, розкрито 73 кримінальні правопорушення  по «гарячим» слідам, складено 11980 адміністративних протоколів.   

 

Керівництвом Кам’янського ВП прийняті заходи щодо підтримання безпечного та безперешкодного руху транспортних засобів на автодорогах міста, посилення контролю за дотриманням водіями правил дорожнього руху. За ст. 130 КУпАП (керування ТЗ у стані алкогольного сп`яніння) складено 344 адміністративних протоколи.

 

У 2020 році на території міста зареєстровано 79 дорожньо - транспортних пригод, внаслідок яких 8 осіб загинуло та 94 травмовано. Водіями у стані алкогольного сп’яніння скоєно 8 ДТП.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість ДТП знизилась на 7,0% (85-79). При цьому кількість загиблих осіб збільшилась на 14,2% (7-8),  кількість травмованих  знизилась  -  на 6,9% (101- 94).

 

З метою зниження аварійності на автошляхах міста, обстежено 510 км вулиць,  вручено 28 приписів на усунення недоліків. В подальшому спільно із зацікавленими службами та відомствами міськвиконкому  необхідно забезпечити контроль за відповідністю чинним нормам і стандартам проїжджої частини вулично-дорожньої мережі, технічних засобів регулювання дорожнього руху, нормативної видимості, освітлення й інших параметрів, що впливають на безпеку дорожнього руху. 

 

Пильної уваги потребує організація роботи дільничних офіцерів поліції, які безпосередньо працюють з громадянами. На обліках в службі дільничних інспекторів поліції  сьогодні знаходяться 1053 осіб, з них 190 - раніше засуджених,

На виконання міської Комплексної програми забезпечення  публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2019-2021 роки діяльність дільничних офіцерів поліції поряд з основною функцією – профілактика кримінальних правопорушень, була направлена на підвищення ефективності боротьби з пияцтвом та самогоноварінням. Ними до адміністративної відповідальності за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях було притягнуто 1953 осіб, за зберігання самогону – 8, за придбання – 10.

 Усього дільничними офіцерами поліції забезпечено відвідування 6178 помешкань громадян з проведенням профілактичних бесід.

 

До проведення рейдових та інших профілактичних  заходів активніше залучаються журналісти, представники громадськості. Показані ними відеосюжети про результати проведення спільних рейдів зробили вагомий внесок у поліпшенні боротьби з розповсюдженням пияцтва та самогоноваріння.

 

 З урахуванням карантинних обмежень у 2020 році організована робота органів поліції міста щодо співпраці із засобами масової інформації та громадськістю. В ЗМІ з початку року розміщено 303 інформації, з них відео сюжетів - 65.

Також, проведено 9 брифінгів та прес – конференцій,    36 іміджевих заходів   за участю керівництва відділу поліції, представників ЗМІ та громадськості з актуальних питань діяльності поліції.  На офіційній сторінці «Кам'янський відділ поліції» в соціальній мережі FACEBOOK розміщена 221 інформація щодо розкриття та профілактики кримінальних правопорушень.

 

З початку 2021 року відбулись організаційно – штатні зміни в структурі Кам`янського ВП – створено Кам`янське районне управління поліції. З урахуванням Змін до структури територіальних органів поліції, затверджених наказом Національної поліції України від 08.12.2020 № 955, до складу Кам`янського районного управління поліції включені: відділення № 1                       (Дніпровське ВП),  відділення № 2 (Південне ВП), відділення № 3 (Верхньодніпровське ВП), відділення № 4 (Вільногірське ВП),  відділення № 5 (Жовтоводське ВП), відділення № 6 (Криничанське ВП), відділення № 7 (П`ятихатське ВП). На теперішній час призначення керівного та особового складу підрозділів поліції триває.

 

Однією з суттєвих проблем, що стоять сьогодні перед органами поліції, є удосконалення  матеріально – технічної бази та забезпечення соціального захисту особового складу, ветеранів і членів їх сімей, наявність в необхідній кількості паливно-мастильних матеріалів, сучасної оперативної, криміналістичної і спеціальної техніки, засобів зв’язку, відеофіксації, а також однострою для поліцейських.

 

 Керівництво Кам’янського ВП вдячне депутатському корпусу міської ради  та міському голові за виділення  2 млн. гривень, які освоєні у 2020 році  та використані безпосередньо для придбання пального та запчастин для патрульних автомобілів секторів швидкого реагування патрульної поліції з метою забезпечення найшвидшого прибуття поліцейських на місця скоєння кримінальних порушень та виконання інших службових завдань.

 

  Налагоджені професійні контакти з Дніпродзержинською місцевою прокуратурою, Управлінням служби безпеки та з виконавчими органами міської ради. Керівництво відділу поліції та підпорядкований особовий склад спроможні виконати поставлені завдання, що дозволяє розраховувати на покращання оперативної обстановки у 2021 році, надійний захист прав та свобод та безпеки громадян, забезпечення охорони публічної безпеки і порядку у нашому місті.

 

 

Начальник Кам’янського РУП

ГУНП в Дніпропетровській області   

полковник поліції                                                                            Сергій ЛУКАШОВ