Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Створено: 2019-04-25 05:24:35Оновлено: 2019-04-25 05:51:09

Управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району Кам’янської міської ради інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 затверджено Порядок  використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.

Це дасть змогу забезпечити реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за рахунок коштів з державного бюджету за принципом «гроші ходять за людиною».

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі – реабілітаційна установа).

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

  • паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  • виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

  • консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
  • реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, отомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Перелік реабілітаційних установ, який є невичерпним, формується Фондом соціального захисту інвалідів згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи.

За більш детальною інформацією мешканцям Дніпровського району пропонуємо звертатись до управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району Кам’янської міської ради за адресою: пр. Перемоги, 45, кабінет 111, тел. 0686977286.

  

Управління соціального захисту населення
адміністрації Дніпровського району
Кам’янської міської ради

 

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я,
які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю
внаслідок дитячого церебрального паралічу

Станом на 18.04.2019

Область

Повна назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я

Скорочена назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я

Код за ЕДРПОУ

Ліцензія

Керівник

Адреса реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я

Контакти

1

м. Київ

Державний заклад «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України»

ДЗ «Укрмедцентр МОЗ України»

20072556

Ліцезія серія АЕ №197638 від 21.06.2013 року

Мартинюк Володимир Юрійович

 

04209, м. Київ,
вул. Богатирська, 30

         

 

Тел. (044)4120578
Факс. (044)4121068
e-mail: ukrmedcentr@gmail.com 
веб- сайт: childneuro.gov.ua

2

Львівська область

Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна»

ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна»

42179792

Наказ МОЗ
від 26.07.2018 № 1386

Козявкіна Наталія Володимирівна

 

82200, Львівська область,
м. Трускавець,
вул. Помірецька, 37

 

Тел. (03247)65200
Факс 03247(65220)
e-mail: clinic@kozyavkin.com  веб- сайт: kozyavkin.com

3

м. Львів

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»

ДРУЦКРОІ «Галичина»

25248327

АЕ 196289,
від 29.11.2012

Дунас Григорій Григорович

79070, м. Львів,
вул. Хуторівська, 38

Тел. (032) 2215908
e-mail: reablinfo@gmail.com 
веб- сайт: reabl.lviv.ua

4.

м. Київ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Пріоритет»

ТОВ «Центр Пріоритет»

41940203

Наказ МОЗ
від 05.04.2018 № 622

Кіян Олександр Сергійович

04208, м. Київ, Проспект Василя Порика, 13-Б

Тел. (044)3642004
e-mail: centermindst@gmail.com 
веб- сайт:
mind-stimulation.com 

Даний перелік буде доповнюватись по мірі надходжень заяв від реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я до Фонду соціального захисту інвалідів