Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Педагог із Кам’янського – лауреат конкурсу Учитель року-2019

У Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2019» в номінації «Захист Вітчизни» одним із лауреатів став кам’янчанин Сергій Лоза, вчитель предмета «Захист Вітчизни», заступник директора з військово-патріотичного виховання міської гімназії №11.

Конкурс «Учитель року» проводиться в Україні вже 23 роки поспіль. У 2016 році в номінації конкурсу додали предмет «Захист Вітчизни». Того року Сергій Лоза вперше змагався за звання кращого вчителя і посів 6 місце.

Цьогоріч «Захист Вітчизни» знову внесли до переліку номінацій конкурсу, де й став лауреатом Сергій Лоза.

«Брати участь у конкурсі – це на освітянському полі бою доводити свої знання та вміння працювати з дітьми», – зазначив вчитель.

Учні Сергія Лози називають його не лише викладачем, а й старшим товаришем, до якого можна сміливо звернутися за допомогою чи порадою. А хлопці зазначають – після його уроків вони усвідомили свій громадянський обов’язок захищати Батьківщину й, у разі потреби, готові відстоювати честь держави.

«Мої задуми – реалізувати себе в повній мірі, як вчитель, створити умови, щоб діти із зацікавленістю приходили на заняття. Відповідно до навчальної програми стосунки між вчителем та учнем на предметі «Захист вітчизни» повинні будуватися на підставі Статуту Збройних Сил України. Але я розумію, що це діти, і тому даю можливість вільно спілкуватись. Я вважаю, що вже на перших заняттях спілкування з військовим повинне адаптувати дітей до майбутньої служби, і саме головне: не відштовхнути їх від неї. Важливо працювати з любов’ю та відчувати від цього політ. Тоді обов’язково здійсниться мрія викладати так, щоб діти посміхались і, так само як вчитель, відчували політ від спільної роботи», – розповів про своє бачення викладання предмету Сергій Лоза.

Сергій Лоза має 30 років педагогічного стажу. З 2016 року він працює вчителем предмету «Захист Вітчизни», заступником директора з військово-патріотичного виховання  гімназії №11 у Кам’янському. Педагогічне кредо викладача: «Успіх у бою вирішують два фактори: рушниця нового зразка та шкільний вчитель».

25 квітня 2019