Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Конкурсу малих грантів в 5 областях України

Створено: 2019-07-25 05:30:31Оновлено: 2019-07-25 05:31:00

Благодійний фонд «Право на захист» оголошуэ участь у конкурсі малих грантів для Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської області. Конкурс малих грантів проводиться в межах проекту «Підвищення спроможності коаліцій внутрішньо переміщених осіб», що впроваджується за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Мета конкурсу – підтримати партнерські ініціативи громадських та благодійних організацій, які працюють над вирішенням проблем внутрішньо переміщених осіб і приймаючих громад (в розрізі питань, що пов’язані з соціальною згуртованістю громади та вирішенням питань ВПО та/або наслідків конфлікту) у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій та Луганській областях (території, що підконтрольні українському уряду), та мають невеликий досвід впровадження проектів. Даний проект має менторський компонент, який націлено на розвиток організаційної та професійної спроможності організацій-грантерів.

До конкурсу запрошуються благодійні та громадські організації (код неприбутковості 0036, 0032), які зареєстровані та працюють у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій і Луганській областях (Донеччина та Луганщина – території, що підконтрольні українському уряду) над вирішенням проблем внутрішньо переміщених осіб та/або наслідків конфлікту та планують реалізувати партнерський проект в межах своєї громади та/чи регіону.

Проектні заявки не приймаються від релігійних (код неприбутковості 0013 чи 0035) організацій, політичних партій та їх місцевих осередків, профспілкових організацій, асоціацій органів місцевого самоврядування, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, комунальних установ та підприємств, фізичних осіб, комерційних організацій.

Пріоритетним напрямком конкурсу є підтримка партнерських проектів неурядових організацій, які спрямовані на:

-       здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в області дотримання прав ВПО;

-       захист та просування прав людини (в області роботи з ВПО/протидії наслідкам конфлікту);

-       громадянська освіта, адвокація та об’єднання громади для спільного вирішення проблем ВПО;

-       покращення адаптації ВПО в приймаючих громадах;є

-       допомога (окрім благодійної або гуманітарної) внутрішньо переміщеним особам з Криму, Донецької та Луганської областей.

В даних напрямках можуть розглядатися проекти, що пропонують на місцевому рівні вирішення проблем ВПО с забезпеченням житла, допомога в доступі до соціальних виплат та соціального захисту, відновленні прав ВПО, порушених внаслідок конфлікту, але цей перелік не є вичерпним.

Діяльність, яка може бути підтримана в межах цього кoнкурсу:

-       організація публічних заходів (громадські слухання, публічні обговорення, збори за місцем проживання, круглі столи, тренінги, конференції і т.п.);

-       публікація і розповсюдження інформаційних матеріалів, друкованих та електронних видань, брошур та інше, якщо це є частиною більшої діяльності та допоможе досягнути цілей проекту;

-       інформаційні кампанії, якщо вони є елементом ширшої діяльності;

-       моніторинг діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування в області дотримання прав ВПО, виявлення проблемних моментів та випрацювання механізмів їх вирішення на місцевому рівні;

-       організація та проведення заходів для розширення партнерств (та/або створення коаліцій), якщо такі партнерства мають на меті захист та просування прав людини (в області роботи з ВПО).

Цей перелік не є вичерпним.

Термін реалізації проекту: до 4 місяців, починаючи з 10 вересня 2019 року.

Запитувана максимальна сума гранту не може перевищувати 46 тис.грн.

Сума очікуваного гранту від БФ «Право на захист» повинна становити не більше 90% всіх необхідних витрат, передбачених бюджетом проекту. Решта 10% витрат організація-грантоотримувач повинна профінансувати за рахунок коштів, залучених з інших джерел, або з власного внеску організації. Власний внесок може бути представлений не фінансовими ресурсами, або внеском з інших джерел, в т.ч. і ресурсами партнерів проекту.

Термін подачі проектної пропозиції до 1 серпня 2019 року включно.

Форму для подання проектної пропозиції та Положення з детальними умовами конкурсу можна знайти за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/15C5h3G4H8UIh-dQwkFcu9Eb_BhgHkqBb.

Представники організації, які зацікавлені у подачі проектних пропозицій, можуть звертатися до менеджера конкурсу за додатковою інформацією або з запитаннями з метою уточнення умов конкурсу, процедури подачі проектних пропозицій. Свої запитання можна надсилати на  електронну пошту: n.novykova@r2p.in.ua, Наталія Новикова.