Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Звіт про роботу спостережної комісії за період з 04.02.2016 по 31.12.2016 року

Створено: 2017-01-26 08:09:52Оновлено: 2017-01-26 08:13:33

Відповідно до Кримінально-виконавчого, Кримінального кодексів України,  Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (із змінами) рішенням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради від 27 січня 2016 №4 утворено спостережні комісії при адміністраціях районів. Наказом голови адміністрації Заводського району від 04.02.2016 №11 затверджено тимчасовий склад спостережної комісії при адміністрації Заводського району, наказом від 10.05.2016р. №44 «ОД» затверджено постійний склад комісії,  яка:
-  сприяє органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створені належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;
-  організовує роботу з особами, умовно-достроково звільненими від відбування   покарання,  та  громадського  контролю  за  їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;
-  надає  допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Формою роботи комісії є проведення засідань, яких впродовж 2016 року спостережна комісія при адміністрації провела 30, на яких розглянуто 52 матеріали,  а саме:
- щодо умовно-дострокового звільнення від  відбування покарання - 31 особі;
- щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким (обмеження волі) - 7 особам;
- погоджено постанову щодо переведення засуджених до дільниці соціальної реабілітації –  14 особам.

Спостережною комісією регулярно здійснювався громадський контроль за дотриманням прав і законних інтересів засуджених жінок, відбуваючих покарання в Кам’янській (Дніпродзержинській) виправній колонії  Дніпропетровської області (№ 34) відповідно до вимог ст. 25 КВК України.

Представники спостережної комісії відвідували колонію з метою вивчення стану матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, умов їх праці та навчання, стану організації соціально-виховної роботи. 

Так, станом на кінець 2016 року чисельність засуджених в установі складає 306 осіб. Кримінально-правова характеристика загального складу засуджених: за обіг наркотичних речовин – 50 осіб; за умисні вбивства – 129 осіб; за крадіжки – 58; за нанесення тілесних ушкоджень – 27; за розбій – 5; за грабіж – 4; за зґвалтування – 1; хуліганство – 2; інше – 30 осіб. За строками покарань: до 1 року – 5; до 2-х років – 16; до 3-х років – 24; до 5 років – 112; до 8 років – 90; до 10 років – 36; до 15 років – 22. За освітнім рівнем: осіб з вищою освітою – 16; із середньо-спеціальною освітою – 118; із загальною середньою – 142; із базовою середньою – 15; із початковою -14. За віковими ознаками: до 20 років – 5; від 20 до 30 років – 113; від 30 до 40 років – 87; від 40 до 55 – 82; від 55 та більше – 18 осіб.

Засуджені колонії мають можливість реалізувати своє конституційне право на здобуття повної загальної середньої освіти. На території колонії працює комунальний заклад середньої загальноосвітньої школи № 31 міста з класами вечірньої форми навчання. Всього у 2016-2017 навчальному році до навчання залучено 67 засуджених. Всі засуджені, які не мають повної середньої освіти, залучаються до навчання в школі. Також в міському навчальному центрі №34 35 засуджених навчаються за трьома професіями: «Швачка», «Тістороб», «Кухар».

Відповідно до завдань, покладених на спостережну комісію, проводилась робота щодо соціального захисту осіб, які звільняються з місць позбавлення волі та повертаються за місцем проживання на територію району.

Так, за звітний період на територію району прибуло 4 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі та 10 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання перебували на обліку у попереднього складу комісії. До управління соцзахисту населення району звернулось 8 осіб, з них 7 осіб з питання надання матеріальної допомоги (управлінням було оформлено відповідні пакети документів на надання такої  допомоги з міського бюджету);  7 особам надані направлення до міського центру зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні та роз’яснені їх права щодо забезпечення житлом.

Протягом звітного періоду спостережною комісією надавались доручення щодо здійснення громадського контролю членам комісії та органам самоорганізації.  В межах громадського контролю були здійснені обстеження та складені 33 акти житлово-побутових умов проживання звільнених осіб, проведено профілактичні бесіди з умовно-достроково звільненими. Даним особам надані консультації щодо оформлення документів, працевлаштування, соціальної адаптації та надані психологічні консультації на час адаптації в новому соціумі з метою попередження рецидивної злочинності.

За звітній період  членом спостережної комісії – завідувачем відділення соціальної адаптації звільнених осіб комунального закладу соціального захисту «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» міської ради надано юридичну консультацію 33 особам, з яких 6 особам відновлено  паспорти, 2 – надано допомогу у встановленні особи та отриманні паспорта громадянина України,  25 звільнених отримали змогу працевлаштуватися.

З метою розвитку та підтримки Кам’янської (Дніпродзержинської) виправної колонії № 34 Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області,  залучення виробничих потужностей до соціально-економічного розвитку міста, враховуючи розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 11.01.2016 № Р-3/0/3-16 «Про затвердження заходів щодо створення нових робочих місць для засуджених та залучення виробничих потужностей установ виконання покарань Дніпропетровської області до соціально-економічного розвитку регіону на період до 2020 року», на виконання розпорядження міського голови від 18.02.2016 № 55-р «Про  затвердження заходів щодо  створення нових робочих місць для засуджених та залучення виробничих потужностей Дніпродзержинської виправної колонії № 34 управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровської області до соціально-економічного розвитку міста на 2016-2020 роки» у 2016 році на 23 підприємства, установи, організації району направлено листи щодо можливості укладання довгострокових договорів на виготовлення та постачання продукції виправної колонії № 34.

Дотримуючись принципу прозорості діяльності спостережної комісії для суспільства, інформація про діяльність спостережної комісії обов’язково висвітлюється в ЗМІ.

Голова спостережної комісії,
заступник голови  адміністрації
Заводського району міської ради                                        В.В.КОВАЛЕНКО