Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Звіт про роботу служби у справах дітей міської ради за IV квартал 2017 рік

Створено: 2018-01-26 09:27:43Оновлено: 2018-01-26 09:29:39

ЗВІТ

про роботу служби у справах дітей міської ради

за IV квартал 2017 року

 

                                        1. Аналітична робота

Службою у справах дітей міської ради постійно проводиться робота щодо здійснення аналізу у напрямку захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в місті в межах делегованих повноважень.

За результатами проведення аналізу протягом звітного періоду підготовлені аналітичні інформації про хід виконання:

            - розпорядження КМУ від 23.11.2015 №1393-р «Про затвердження плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року»;

            -  рішення Дніпропетровської обласної ради від 21.10.2015 №683-34/VI «Про Програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Дніпропетровській області на 2016–2020 роки».

Підготовлені інформації про хід виконання міських розпорядчих актів:

-       рішення міської ради від 30.03.2016 №132-06/VII «Про Комплексну програму забезпечення громадського порядку та громадської безпеки                           у м. Дніпродзержинську на 2016 – 2020 роки»;

-       рішення міської ради від 29.02.2012 №371-20/VI «Про затвердження програми «Молодь Дніпродзержинська на 2011-2021 роки»;

-       рішення міської ради від 29.02.2012 №370-20/VI «Про затвердження програми розвитку сімейної та ґендерної політики в місті Дніпродзержинськ на 2012-2021 роки»;

- розпорядження міського голови від 17.01.2017 №18-р «Про затвердження плану заходів щодо запобігання корупції на 2017 рік»;

          - рішення виконавчого комітету міської ради від 11.11.2009 №558 «Про затвердження заходів щодо реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в м.Дніпродзержинську»;

- рішення виконавчого комітету міської ради від 11.11.2009 №559 «Про встановлення додаткових гарантій соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

         - рішення виконавчого комітету міської ради від  22.04.2009 №204 «Про забезпечення в м.Дніпродзержинську підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

 Підготовлено 53 статистичних звітів за напрямом роботи служби до служби у справах дітей облдержадміністрації.

           Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» опрацьовано 23 звернення громадян.

           Протягом IV кварталу здійснено діловодне опрацювання 318 листів                      за напрямом діяльності служби та підготовлено 440 листів.

           За звітний період підготовлено 3 розпорядження міського голови щодо преміювання начальника служби;  27 наказів: по особовому складу, з основної діяльності, адміністративно-господарських питань та відпусток.

           Службою у справах дітей самостійно здійснюється бухгалтерський облік та фінансово-господарська діяльність. За звітний період підготовлені звіти до Пенсійного фонду, Державного Казначейства,  Державної податкової інспекції, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, департаменту фінансів міської ради, департаменту економічного розвитку міської ради.

2. Методична робота

Протягом звітного періоду надано 23 громадянам консультацій з питань правового та соціального захисту дітей. Надавалася роз’яснювальна та консультативна допомога у вихованні дітей прийомним батькам та батькам-вихователям.

3. Організаційна робота

 

Організована та проведена робота щодо влаштування трьох малолітніх сестер (старша дівчинка знаходиться на тривалому лікуванні в дитячий лікарні „Охмадіт” м.Київ) до прийомної сім’ї. На базі прийомної сім’ї створено ДБСТ та влаштовано 2-х дітей. Проведена робота з дітьми-вихованцями та батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу щодо припинення перебування дітей на вихованні та спільному проживанню в сім’ї.

Cтаном на 29.12.2017 в місті функціонує 23 прийомних сім’ї та 13 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 131 дитина.

Відповідно до графіку відвідувань прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу у напрямку здійснення контролю за умовами утримання дітей в сім’ї та виконання батьками умов договору здійснено 10  відвідувань сімей.

Організована та проведена робота щодо розгляду та опрацювання інформацій  про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу усіх суб’єктів соціального супроводження, що надається: соціальним працівником, який здійснює соціальне   супроводження   родини,  класним керівником загальноосвітнього  навчального  закладу,  де  навчається  дитина, дільничним  лікарем-педіатром,    представником місцевого відділку  поліції.

19 грудня до Дня святого Миколая, на запрошення Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ організували поїздку 130 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, у сім’ях опікунів, піклувальників для участі в благодійній акції „Подаруй дитині свято”. Здійснили екскурсію по університету та відвідали циркову виставу в Дніпропетровському державному цирку.

 Організовано та проведено новорічну ялинку в академічному музично-драматичному театрі ім.Л.Українки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховують у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. З нагоди 10-річного заснування дитячих будинків сімейного типу привітали та вручили ціні подарунки 3 батькам-вихователям.   170 дітей переглянули новорічну казку „Снігова королева” та отримали солодкі подарунки.

Організовано привітання вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей до дня Святого Миколая та до Новорічний свят.

 Проводилась робота щодо розгляду клопотань служб у справах дітей адміністрацій районних рад про направлення дітей, які з різних причин опинились у складних життєвих умовах або залишились без батьківського піклування до Центру соціально-психологічної реабілітації. Всі діти отримали соціальний захист та допомогу.

           Організована робота щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877 „Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації”. Прийняли участь в роботі комісії, здійснили комісійно виїзди на адреси квартир. В місті придбано 10 квартир для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.    

          Постійно здійснюється робота щодо представництва неповнолітніх дітей в суді, які обвинувачені у вчиненні кримінальних правопорушень. Так, впродовж звітного періоду, взято участь в 11 судових засіданнях Дніпровського, Заводcького та Південного районних судах за участю неповнолітніх обвинувачених.

         Відповідно до наданих повноважень ведеться робота щодо розгляду клопотань вищих навчальних закладів освіти міста стосовно відрахування неповнолітніх студентів. За IV квартал 2017 року опрацьовано 21 клопотання та надано 16 погоджень на відрахування студентів з навчальних закладів.

Відповідно до затвердженого графіку проведення профілактичної роботи в навчально-виховних закладах міста протягом 2017-2018 навчального року щодо запобігання правопорушенням та бездоглядності серед дітей службою у справах дітей міської ради у жовтні-листопаді поточного року проведено профілактичні лекції та бесіди на теми: «Запобігання правопорушенням та бездоглядності серед дітей», «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх осіб в Україні», «Правове виховання дітей» серед учнів 7-11 класів у 18 загальноосвітніх навчальних закладах міста та студентів I, II курсу Кам’янського коледжу фізичного виховання та Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Зазначеними заходами охоплено близько 1800 представників учнівської молоді міста.

Залучену учнівську та студентську молодь міста було ознайомлено                з нормами чинного національного законодавства, правами та обов’язками дітей в Україні, також було надано відповіді та корисні поради правового                               і юридичного характеру на питання, що ставилися збоку учнів, стосовно реалізації ними своїх прав та виконання обов’язків, встановлених чинним законодавством, та щодо запобігання злочинності і правопорушень серед дітей, дотримання і виховання правової культури, та запобігання випадкам вчинення правового нігілізму.

 

 На виконання розпорядження міського голови від 12.10.2017 №362-р „Про затвердження плану заходів щодо проведення в місті Кам’янське Всеукраїнського тижня права у 2017 році” організовано та проведено  з 04 по 08 грудня цикл правових лекцій та бесід юридичного спрямування на теми: «Права та обов’язки дітей у сучасній Україні», «Конвенція про права дитини» серед учнів 9-11 класів у 9 навчально-виховних закладах міста, а саме: СЗШ №12, СЗШ №22, СЗШ №4, СЗШ №28, СЗШ №23, НВК №13, НВК №5, колегіумі №16, гімназії №11, та серед студентів I-II курсів Індустріального коледжу ДВНЗ «УДХТУ», Кам’янського медичного коледжу, Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Зазначеними заходами охоплено близько 1500 дітей міста.

         Впродовж звітного періоду спеціалісти служби приймали участь у робочих нарадах, засіданнях комісій, координаційних радах.

З метою доступу до публічної інформації громадян міста здійснюється оновлення інформації у розділі служби у справах дітей на офіційному веб-сайті міської ради.

Для якісного планування роботи служби у справах дітей щотижнево проводились оперативні наради з працівниками служби.

 Здійснюється кадрова робота. На виконання розпорядження міського голови від 28.09.2017 №340-р „Про проведення у 2017 році атестації посадових осіб виконавчих органів Кам’янської міської ради” організовано роботу щодо атестації посадових осіб служби. Всі посадові особи, які підлягали проходженню атестації, за визначенням атестаційної комісії, відповідають займанім посадам. Підготовлено розпорядження міського голови про затвердження кадрового резерву служби на 2018 рік. Щомісяця надавалися звіти щодо статистичних даних посадових осіб, освітянського рівня спеціалістів, ведення комп’ютерної програми «Кадри», подання на преміювання.

             З метою забезпечення належної трудової дисципліни, недопущення фактів порушення вимог правил етичної поведінки, запобігання та протидії корупції, постійно зверталась увага посадових осіб на дотримання ними вимог антикорупційного законодавства.

Посадовими особами служби у справах дітей постійно проводиться робота щодо вивчення законодавства України та нормативно-правових документів, які регламентують роботу служби у справах дітей.