Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському вшанували героїв і жертв аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня, в день 33-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції у Кам’янському пройшла хресна хода від православного храму Святого Луки до пам’ятного знаку «Чорнобиль – вічний біль України», де відбувся урочистий мітинг.

На мітингу пам’яті виступив перший заступник міського голови Олександр Чернишов.

«Цього дня ми віддаємо данину пам’яті і поваги людям, які брали участь в ліквідації страшних наслідків Чорнобильської аварії та усвідомлюємо, яку небезпеку несуть людству техногенні катастрофи. Ліквідатори аварії ціною свого життя і здоров’я захистили весь світ від наслідків радіації. Ми повинні завжди пам’ятати, що природа – це основа людського життя. Хочеться побажати усім міцного здоров’я, добробуту та мирного неба над головою», – сказав Олександр Чернишов.

Виступив перед присутніми і голова міського осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Нещерет. Він зазначив, що на момент створення організації до її складу входило 2500 ліквідаторів аварії. Зараз залишилося тільки 1200.

«33 роки минуло з того часу, коли нас призивали на ліквідацію цієї страшної аварії. Тоді ніхто не розумів, чим це закінчиться. Але наказ є наказ. Ми завжди будемо пам’ятати тих, кого вже немає поряд з нами», – наголосив Микола Нещерет.

Учасники заходу вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та поклали квіти до монументу на честь героїв-чорнобильців.

До Чорнобильського набату був запрошений учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який символічно подзвонив у дзвін 33 рази.

На завершення мітингу священники провели панахиду за жертвами та героями, які віддали своє життя, рятуючи майбутнє від невидимого ворога – радіації.

26 квітня 2019