Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Як не стати обдуреним шахраями

Створено: 2019-06-26 10:16:08Оновлено: 2019-06-26 10:23:48

В останні роки все частіше стали проявлятися випадки обману громадян в сфері інформаційних технологій. Шахраї, володіючи спеціальними знаннями і хорошими навичками в психології, розкривають банківські бази даних, обманним способом отримують доступ до паролів і ПІН-кодів власників карток, шахрайським шляхом заволодівають грошима та майном довірливих громадян.

Як не попастися на вудку зловмисників? Які найпопулярніші способи обману? Хто входить до групи потенційних жертв? Всі ці питання стали темою першого заняття в Школі виживання - «Шахрайство і обман громадян», яке пройшло в Територіальному центрі соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Дніпровського району.

В проведенні заходу прийняли участь і виступили: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, голова адміністрації Дніпровського району Гаркуша Валерія Валеріївна, Директор Територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Дніпровського району Кізенко Валентина Петрівна, голова Дніпровської районної організації ветеранів Шиліна Аліна Василівна. В актовій залі були присутні активісти ветеранського руху району, ветерани та громадяни селища Дніпробуд в кількості 56 чоловік.

Відкриваючи збори, Шиліна А.В. зазначила, що будь-яка людина, що потрапила в тенета шахраїв, гідна співчуття. Але коли їх жертвами стають люди похилого віку, ветерани, їх особливо шкода. Для того щоб вони ніколи не потрапляли у важкі життєві ситуації, ми повинні про них подбати.

Перед присутніми виступив тренер проекту Фіголь В.П. який підкреслив що, як правило, шахраї - хороші психологи, на їх вудку потрапляють люди різного віку, але самі незахищені в цьому відношенні люди - це пенсіонери. Вони занадто довірливі. Обмін грошей, надання окремих послуг, заміна лічильників води або газу на вкрай вигідних умовах - вони вірять всьому. Саме з ними потрібно проводити профілактичну роботу в першу чергу. Валентин Петрович в дохідливій формі роз’яснив присутнім про різноманітні способи, за допомогою яких любителі легкої наживи обманюють довірливих городян і як не попастися на їх прийоми. Основне, на чому заробляють такі шахраї - це довіра, особиста симпатія, відволікання уваги. І головний захист в таких ситуаціях - бути максимально обережними.

Доповнюючи доповідача, Гаркуша В.В. підкреслила, що основний акцент в боротьбі з такими шахраями робиться на профілактику, інформування населення про способи обману. «Захистити себе від подібного роду злочинів гранично просто. Перш за все необхідно бути розсудливим. Вважаю, що у кожної людини під рукою повинен бути список телефонів довіри, чергової частини, свого дільничного. Якщо до вас приходять з газової служби - не полінуйтеся, зателефонуйте туди. З Керуючої компанії? - Зателефонуйте до компанії» - зазначила Валерія Валеріївна.

Кізенко В.П. подякувала організаторам заходу за своєчасність і важливість проведеного заходу.

Закінчилися заходи концертом нашого улюбленого ансамблю «Журавка» та Брейк - кавою.