Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги виборців, які проживають не за місцем своєї реєстрації!

Створено: 2020-01-27 07:40:01Оновлено: 2020-06-04 13:17:29

До уваги виборців, які проживають не за місцем

своєї реєстрації!

     З 1 липня 2020 року набирає чинності постанова Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року №88 «Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

     Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

   Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

     Ухваленим порядком передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ДРВ у паперовій або електронній формі.

       Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

     Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги» (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

      До заяви виборець додає копію документа, що підтверджує його фактичне проживання за вказаною ним адресою.

        До документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за адресою, зазначеною в заяві, належать:

-    договір  найму (оренди) житла за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою;

-   виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за адресою житла, яку виборець просить визнати його новою виборчою адресою (наприклад, виписка
з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань тощо);

-   документ, що підтверджує право власності на житло за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни тощо);

-       довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

-    документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстроване відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею тощо);

-       документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстроване згідно із Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо).

       За консультацією та роз’ясненнями можна звертатись до відділу ведення Державного реєстру виборців Дніпровського району за адресою: м.Кам’янське, проспект Перемоги, 63, 2-й поверх, кімн.201 або за телефоном: (0569) 56-07-32. При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.    

 

Начальник відділу ведення Державного
реєстру виборців Дніпровського району
Кам’янської міської ради                                                         Олег ВІЛЬХОВОЙ