Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Жорстока реальність повсякдення

Створено: 2017-04-27 11:52:09Оновлено: 2017-04-27 11:54:51

В поле зору служби у справах дітей, у порівнянні з минулими роками, у 3 рази більше потрапляє дітей, які проживають у сім’ях, де існує реальна загроза вчинення насильства над дітьми.

Також зростає кількість дітей, які мають наркотичну чи алкогольну залежність, в наслідок чого скоюють правопорушення та опиняються на лаві підсудних.

Нажаль, позитивних результатів не завжди можливо досягнути шляхом профілактичних бесід, надання практичної допомоги та притягнення до адміністративної відповідальності безвідповідальних батьків. У випадках, коли батьки свідомо злісно ухиляються від виконання батьківських обов’язків, орган опіки та піклування звертається з позовом до суду про розгляд питання щодо позбавлення їх батьківських прав.

Так, з метою захисту прав та інтересів дітей в судових органах представники органу опіки та піклування – адміністрація Заводського району Кам’янської міської ради, у 2016 році прийняли участь у 206 судових засіданнях з різних питань щодо захисту прав дітей. Протягом І кварталу 2017 року у 42.

Службою у справах дітей адміністрація Заводського району міської ради у 2016 році було підготовлено 10 позовних заяв про позбавлення 13 громадян батьківських прав відносно 17 дітей. У І кварталі 2017 року підготовлено 3 позовні заяви про позбавлення 4 громадян батьківських прав відносно 3 дітей.

Жорстока реальність повсякдення говорить про формування громадської думки щодо безкарності за безвідповідальне ставлення до виконання батьківських обов’язків. Ситуація погіршується безпідставною самовпевненістю підлітків.

На привеликий жаль, служба у справах дітей адміністрації не має дієвих важелів впливу на «горе батьків» та самовпевнених підлітків.