Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Чорнобиль. ПАМ`ЯТАЄМО!

Створено: 2021-04-27 06:57:38Оновлено: 2021-04-27 07:07:48

    Чорнобиль. Пам'ятаємо!

    26 квітня відбулась найбільша в історії людства техногенна катастрофа – вибух на ЧАЕС.  Від цієї жахливої дати нас відділяє довгих 35 років.

    Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На Білорусь припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення дуже постраждала також Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

    У вересні 2003 року, було запроваджено, що «26 квітня» це День Чорнобильської трагедії та Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

    Цей день назавжди змінив історію людства, день, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома, день, який змінив долі сотень тисяч людей.

    Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз. Над подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи зараз працюють понад 40 країн світу, які надають підтримку у ліквідації наслідків аварії та забезпеченні сталого розвитку і майбутнього

    За всі ці роки ситувція навколо Чорнобильської станції та у зоні відчуження суттєво змінилася на краще, але багато питань ще потребує вирішення.

    Президентом України Володимиром Зеленським підписано Указ № 556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи». Цим документом передбачається, вжиття невідкладних заходів щодо поліпшення протипожежного та санітарного стану лісів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, зокрема на лісових територіях Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а також  вдосконалення системи оперативного реагування, зокрема моніторингу та раннього виявлення пожеж.

    Чорнобиль сьогодні став символом вічності, підтвердженням, того, що життя завжди перемагає, а людство  здатне відновлюватися навіть після глобальних катастроф.

    Сьогодні Україна намагається поліпшити ситуацію в зоні відчуження, створити такі умови,щоб ця територія стала не місцем забуття, а точкою розвитку.

    У Чорнобильській зоні сьогодні запроваджуються новітні технології, відновлюється природа, ЧАЕС стала унікальним майданчиком для вироблення альтернативної енергії.

    Цього року, у 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи, у зоні відчуження стартувала президентська програма «Велике будівництво». Якою заплановано упродовж наступних трьох років відновлення усіх основних трас, забезпечивши доступ до зони відчуження природоохоронців, науковців, енергетиків та підприємців.

    Тому 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.