Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Нові умови призначення житлових субсидій - з 1 травня 2021 року субсидію буде призначено автоматично!

Створено: 2021-05-27 06:41:19Оновлено: 2021-05-27 07:11:16

   19 травня 2021 року Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій.

   Постановою Кабінету Міністрів України передбачено автоматичне перепризначення субсидії  домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається. 

   Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі приймається органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій у квітні 2021 року (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

   Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

-         надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);

 -         була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

 -         була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

   Одночасно рішенням Уряду передбачено: 

  1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
  2. Збільшити до 100 тис. грн. суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії.
  3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному
    це спадщина).

   Звертаємо увагу!

   Громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, повинні повідомити  до 1 вересня 2021 року органам соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається:

- загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків;

- наявність у власності транспортного засобу, якому менше ніж 5 років з року випуску;

- наявність у власності більше одного транспортного засобу, якому менше ніж 15 років з року випуску;

- відсутність доходів ( не працював, не навчався, не мав статусу безробітного, не сплачував єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, перебував за кордоном сукупно більше 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами);

 - покупка квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання, іноземної валюти, банківських металів на суму понад 50 тис. грн.  протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії;

- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг та аліментів понад три місяці;

- наявність надміру виплаченої суми житлової субсидії за попередні періоди її одержання;

- наявність у власності більше одного житлового приміщення (квартири, будинку);

- наявність банківського депозиту у сумі понад 100 тис. грн.

   Нагадуємо!

   З метою уникнення черг, житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням впродовж травня – вересня 2021 року, буде призначатися з травня 2021 року.

   З травня  2021 року житлова субсидія надається громадянам у грошовій готівковій формі шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку, чи виплачується йому готівкою через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання.

   Для призначення житлової субсидії подаються наступні документи:

-         заяву та декларацію (за новими формами);

-         довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848;

-         копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);

-         інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби);

   При собі необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), інформацію про: паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) членів домогосподарства та членів їх сімей ( в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), загальну та опалювальну площу житла, особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), про виплатні  реквізити банківської установи для виплати субсидій.

   Громадяни несуть персональну відповідальність за подані ними (уповноваженими особами) відомості в заяві, декларації, інших документах, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та визначення її розміру.

  Прийом заяв для призначення житлової субсидії проводиться спеціалістами районних управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради:

   Дніпровське управління соціального захисту населення, просп. Перемоги, 45.
   Телефон відділу прийому громадян (0569) 55-42-42; (0569) 55-42-43

   Заводське управління соціального захисту населення, просп. Свободи, 2/1.
   Телефон відділу прийому громадян (0569) 55-42-35;

   Південне управління соціального захисту населення, вул. Затишна, 3.
   Телефон відділу прийому громадян (0569) 56-07-37.

   Заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики (https://www.msp.gov.ua) з накладанням кваліфікованого електронного підпису.

   Бланки нової заяви та декларації можливо роздрукувати з офіційного сайту Кам’янської міської ради (ссилка).