Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Привітання немобільних ветеранів працівниками Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Заводського району м.Кам’янське

Створено: 2017-04-28 05:29:03Оновлено: 2017-04-28 05:31:14

Час швидкоплинний. Біжать хвилини, години, дні, роки... Змінюються покоління, забувається історія...

В цьому році виповнюється вже 72 роки з часу закінчення Великої Вітчизняної війни. На жаль, все менше і менше залишається у живих свідків тих страшних днів. Саме тому напередодні Дня Перемоги хотілося б розповісти історії двох ветеранів війни, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру, - Зеленської Лідії Мусіївни і Загрибельської Олександри Олександрівни.

Зеленська Лідія Мусіївна народилася в 1927 р. в с. Михайлівка Київської області. Після окупації Києва Лідію Мусіївну фашисти вивезли на примусові роботи в Німеччину. Їй на той момент було всього 15 років. Зовсім юній дівчинці довелося працювати по 16 годин на авіаційному заводі протягом трьох років. Звільнили її радянські солдати тільки в 1945 р. після взяття Берліну.

Після війни Лідія Мусіївна переїхала жити з родиною у Кам’янське, де понад 30 років пропрацювала на хімічному і вагонобудівному заводах.

Роки війни не пройшли безслідно для Лідії Мусіївни, в 2013 р. їй було встановлено статус інваліда війни 1 групи.

Наша друга героїня Загрибельська Олександра Олександрівна народилася 1932 р. в  с.Достоївка Приморського краю. Дитинство для неї закінчилося в 9 років. Всю війну Олександра працювала в тилу, виконуючи зовсім не дитячу роботу, - розвантажувала вагони, виточувала снаряди на верстатах.

У мирний час Олександра Олександрівна 50 років своєї трудової діяльності присвятила роботі на фабриці з пошиття та ремонту хутра.

За допомогу радянській армії в тилу Загрибельській О.О. було встановлено статус учасника війни.

Сьогодні обидві наші героїні є людьми похилого віку, їх діти і самі вже пенсіонери і не можуть у повному обсязі надати допомогу своїм батькам. Допомогу їм надають соціальні працівники, які купують продукти, медикаменти, оплачують комунальні послуги, допомагають у прибиранні.

У квітні цього року обидві підопічні терцентру відзначили свої ювілеї: Зеленській Лідії Мусіївні виповнилося 90 років, Загрибельській Олександрі Олександрівні – 85 років.

З нагоди дня народження працівники територіального центру відвідали ювілярок та привітали їх квітами і подарунками, а також висловили щиру вдячність ветеранам, завдяки яким ми маємо можливість жити на мирній землі.