Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському вшанували пам`ять героїв Крут

29 січня Україна відзначає 100-річчя трагічного бою під Крутами. Цього дня 1918 року українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів, вступили в нерівний бій з більшовицькою армією. Бій відбувся під Києвом, на залізничній станції Крути. Завдяки подвигу молодих бійців, більшовики втратили боєздатність на кілька днів, а українські дипломати змогли добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Цього дня у музеї історії Кам’янського пройшов урок історичної пам’яті «Крути. Ціна свободи» для студентів міських навчальних закладів.  Участь у заході взяв заступник міського голови Владислав Мелешко.

«У бою під Крутами на захист України стали студенти і гімназисти, які добровільно зорганізувались, щоб дати відсіч ворогу.  Особисто для мене ця подія – приклад того, як треба любити свою Батьківщину. І головний урок, який всі ми маємо винести з історії – свій патріотизм потрібно підтверджувати не тільки щирими словами, але й конкретними діями», – зазначив Владислав Мелешко.

Звернулась до молоді і директор музею Наталія Буланова. Вона підкреслила, що події 1918 року перекликаються із сьогоденням, адже українці так само продовжують боронити рідну землю від ворогів. І в наші дні дуже важливо не допустити помилок минулого, щоб зберегти українську державність.

Свою думку про трагічні події висловив  відомий історик, доктор історичних наук, професор кафедри історії України ДНУ Олександр Нікілєв.  За його словами, однією з причин, які призвели до трагедії, став розкол в українській політичній еліті. В умовах відсутності в країні регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини.

Також під час заходу учасники переглянули цікаві відеоматеріали про бій під Крутами.

До Дня пам'яті героїв Крут у юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки відбувся спогад-реквієм «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ». На заході були присутні учні середньої школи №31.    

Завідувач юнацьким відділом Валентина Суха  розповіла присутнім про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.

Валентина Леонідівна ознайомила присутніх з тематичною літературою, яка є в бібліотеці та запросила  переглянути книжкову виставку «Пам’ятай про Крути».  Наприкінці заходу бібліотекарі разом з користувачами вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

Про трагічну сторінку в історії України  розповідали і у бібліотеці – філії №9. Тут відбулась година пам'яті «Молись. Молися, сину: за Вкраїну Його замучили колись» для учнів академічного ліцею№15.

 

29 січня 2018