Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У вашого янгола немає крил: батькам нагадують про небезпеку відкритих вікон

Щорічно з початком весняно-літнього періоду реєструються випадки загибелі дітей при випаданні з вікон! Як правило, у всіх випадках падіння діти самостійно забиралися на підвіконня, використовуючи в якості підставки різні предмети меблів, і, спираючись на москітну сітку, випадали з вікна разом з нею. При цьому переважна більшість падінь відбувалися через нестачу контролю дорослими за поведінкою дітей, неуважністю рідних і близьких, тих, хто забуває закривати вікна, відсутність на вікнах блокаторів або віконних ручок-замків, неправильної розстановкою меблів, що дає можливість дітям самостійно забиратися на підвіконня.

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради дають кілька порад як попередити випадіння дитини з вікон та балконів, а саме:

- не залишати вікна відкритими, якщо вдома маленька дитина, оскільки досить відволіктися на секунду, яка може стати миттю в житті дитини або скалічити її назавжди;

- не застосовувати москітні сітки без відповідного захисту вікна - діти люблять спиратися на них, сприймаючи їх як надійну опору, а потім випадають разом з ними назовні;

- не залишайте дитину без нагляду, яка грає біля вікон і скляних дверей;

- не розміщуйте меблі поблизу вікон, щоб дитина не вилізла на підвіконня та не впала вниз;

- не слід дозволяти дітям стрибати на ліжку або інших меблях, розташованих поблизу вікон;

- встановити на вікна блокатори або віконні ручки-замки з ключем, які перешкоджають відкриттю вікна дитиною самостійно;

- ретельно підбирайте аксесуари на вікна. Зокрема, засоби сонцезахисту, такі як жалюзі та рулонні штори. Вони повинні бути без звисаючих шнурів і ланцюжків. Дитина може в них заплутатися і спровокувати задуху.

Шановні батьки, бережіть своїх дітей!

29 липня 2021