Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

30 вересня День усиновлення

Створено: 2017-09-29 06:21:59Оновлено: 2017-09-29 06:32:46

 Привітання до Дня усиновлення

30 вересня щороку відзначається День усиновлення. Це свято життєвої мудрості і щирості, це свято розуміння, це свято великої душі та великого терпіння.

Мама і тато – два оберега в долі дитини, які приголублять, захистять від негод, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка, а також батьками можна стати для дитини, усиновивши її, прийнявши її у сім’ю на виховання.

На території Дніпровського району міста проживає 32 сімей, які усиновили 35 дітей, 113 дітей, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників). На обліку служби у справах дітей адміністрації Дніпровського району міської ради перебуває 158 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 36 дітей різної статі, різного віку та стану здоров`я та чекають на свою родину.

Служба у справах дітей адміністрації Дніпровського району міської ради щиро вітає усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення. Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

У цей урочистий день ми повинні думати також і про тих дітей, які ще чекають на родину, котра стане для них рідною.

Висловлюємо велику вдячність усім небайдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І нехай разом із цим прекрасним моментом у вас назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя!

Усиновлення дитини – благородний і сміливий вчинок. Якщо ви відчуваєте в собі бажання і сили взяти у свою родину дитину ми надаємо інформацію  про те, як відбувається процедура усиновлення дитини в Україні.

Як стати кандидатом в усиновлювачі

 Для того щоб отримати можливість усиновити дитину, спочатку треба стати кандидатом в усиновлювачі. Для цього потрібно надати такі документи з усиновлення в службу у справах дітей:

  • письмову заяву;
  • копія посвідчення особи (паспорта);
  • довідка про доходи за останні півроку або завірена в органах ДФС копія декларації про доходи за попередній календарний рік;
  • копія свідоцтва про шлюб (у тому випадку, якщо усиновителів двоє і вони - чоловік і дружина);
  • довідка про стан здоров'я кожного з усиновителів;
  • засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя);
  • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
  • документ, що підтверджує ваше володіння житлом або підтверджує ваше право користування ним.

Протягом 10 днів служба у справах дітей вивчає подані документи, складає акт обстеження житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок.

У разі надання позитивного висновку заявники стають кандидатами на усиновлення. Намір усиновлення за законом не можна розголошувати.

Як відбувається вибір дитини

Якщо у кандидатів немає конкретної дитини на прикметі, вони можуть ознайомитися з інформацією про дітей, які чекають усиновлення. Це можна зробити в центральному департаменті з усиновлення або в службах з усиновлення дітей. Вам нададуть інформацію про дитину, яка може бути усиновленою.

Як познайомитися з дитиною?

Коли кандидати вибрали дитину, їм видається дозвіл на знайомство, яке дійсно 10 робочих днів. У присутності представника служби у справах дітей кандидати зможуть поговорити з дитиною. Рекомендується пройти консультацію з психологом перед знайомством з дитиною, що чекають усиновлення.

Процес усиновлення в Україні

Якщо Ви приймете рішення  усиновити дитину, вам знадобиться написати заяву в службу у справах дітей за місцем перебування дитини.

Після отримання заяви від усиновителів, служба у справах дітей готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Цей висновок надається кандидатам в усиновлювачі під розписку для подання його до суду.

Суд розглядає доцільність усиновлення дитини і приймає рішення. Забрати дитину з місця проживання усиновлювач повинен сам, але в присутності представника служби у справах дітей. Після усиновлення держава має право перевіряти умови життя дитини. Усиновитель має право зберігати в таємниці факт усиновлення та вправі того ж вимагати від держави.

Фінансова допомога усиновителям

В Україні факт усиновлення прирівнюється до факту народження дитини, тому сім'ї усиновителів отримують таку ж фінансову допомогу, як і сім'ї за народження першої дитини.

Пам'ятай, що усиновлення дитини - це відповідальний хід. Зважте з чоловіком всі за і проти, і тоді ваше рішення принесе щастя у ваше життя!

Більш детальну інформацію з питань усиновлення дитини та інформацію про дітей, які можуть буди усиновленими, можна отримати звернувшись до служби у справах дітей адміністрації Дніпровського району міської ради за адресою: просп. Перемоги, 63, каб.302 тел. 9-28-07.