Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Виплата грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення

Створено: 2017-01-30 06:28:08Оновлено: 2017-01-30 06:51:31

Управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району Кам’янської міської ради інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 (далі – Постанова) затверджено Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов (далі – Порядок).

Метою вищезазначеного нормативно-правового акта є поліпшення житлових умов членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції.

Відповідно до зазначеного Порядку право на отримання грошової компенсації мають члени сімей загиблих військовослужбовців, смерть яких пов’язана з безпосередньою участю в антитерористичній операції, статус яким надано відповідно до абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – сім’я загиблого військовослужбовця) та інваліди війни I та II групи, визначені у пункті 11 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до затвердженого Порядку членам сімей загиблих військовослужбовців присвоєно категорії, у зв’язку з чим забезпечення житлом має відбуватися відповідно до черговості, яка починається з категорії 1 (для членів сімей загиблого), та в порядку взяття на квартирний облік.

Обов’язковою умовою є їхнє перебування на квартирному обліку в межах адміністративно-територіальної одиниці, що обслуговується органом соціального захисту населення, де вони перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. Це положення не поширюється на малолітніх та неповнолітніх дітей, тобто під час визначення розміру грошової компенсації враховуються діти, які не досягли 18-річного віку, навіть якщо вони не перебувають на квартирному обліку, як такі, що потребують поліпшення житлових умов.

Право на отримання грошової компенсації та її розмір визначає відповідна Комісія. Розмір грошової компенсації розраховується за формулою, згідно з затвердженим Порядком.

Під час винесення рішення Комісія керується положеннями визначеними Постановою.

У разі позитивного рішення Комісії отримувач житла звертається до відділення публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», який відкриває йому рахунок, куди органом соціального захисту населення переводяться кошти грошової компенсації.

Після зарахування коштів на рахунок заявник самостійно здійснює пошук житла в будь-якому регіоні України та укладає договір куплі-продажу чи інвестиційний договір із забудовником.

У разі врахування у договорі всіх положень, передбачених Постановою від 19.10.2016 №719, орган соціального захисту населення дає згоду на переказ коштів грошової компенсації із спеціального рахунка заявника на рахунок, зазначений у договорі.

За більш детальною інформацією мешканцям Дніпровського району пропонуємо звертатись до управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району Кам’янської міської ради за адресою: пр.Перемоги, 45, кабінет 112, тел. 9-76-24, 0686977286.

 

Заступник начальника управління соціального захисту населення
адміністрації Дніпровського району Кам’янської міської ради -
начальник відділу соціальних гарантій                                                              Гребінченко Галина Анатоліївна