Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Вакцина - це засіб боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою

За даними епідеміологічного моніторингу в м. Кам’янське за весь час пандемії та станом на 01.03.2021 зареєстровано 2657 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, нажаль померло з них 121 людина. У віковій структурі захворілих питома вага дорослого населення – 97,4%, дітей до 17 року – 2,6%.

COVID-19 - це інфекційне захворювання, викликане коронавірусом SARS-CoV-2. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Основною групою ризику тяжкого перебігу чи смерті є літні люди та люди, люди з хронічними захворюваннями, медичні працівники, які працюють із хворими на COVID-19.

Перебіг коронавірусної хвороби може супроводжуватись великою кількістю ускладнень. Довгостроковим наслідком перенесеної хвороби може стати так званий «постковідний синдром»:  надмірна втомлюваність, слабкість, когнітивні розлади, порушення дихання та ковтання, стійкий кашель та психологічні проблеми.

Вакцинування допоможе сформувати імунітет до вірусу, що захистить вас від інфікування чи важкого перебігу хвороби.

24 лютого 2021 року в Україні стартував процес вакцинації проти    COVID-19. Всі області України вже отримали вакцину та розпочали вакцинацію. Передбачається створення все більшої кількості мобільних бригад імунізації та розгортання якомога більшої кількості точок і пунктів щеплень.

Вакцинація – це поетапний процес. Спочатку щеплення отримають медичні працівники, які лікують від COVID-19 і самі постійно наражаються на небезпеку тяжкого перебігу хвороби. До того ж пріоритетними групами визначено всіх, хто працює у сфері безпеки і життєдіяльності держави.

23 лютого 2021 року в Україну прибуло 500 тис. доз вакцини AstraZeneca (Covishield).

В Україні передбачено два способи організації процесу вакцинації від COVID-19:

1. За допомогою мобільних бригад з імунізації. Мобільні бригади виїжджатимуть до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців тощо. Для впровадження основних етапів вакцинації, вказаних у Дорожній карті МОЗ України, буде залучено до 600 таких бригад.

2. Вакцинація на базі пунктів щеплень. Медичні працівники проводять вакцинацію всіх людей, яких направлено до них відповідно до етапу проведення імунізації за попереднім записом. Для здійснення вакцинації від COVID-19 на базі закладів охорони здоров’я потрібно додатково долучити до 4300 пунктів щеплень. Окрім того, вакцинацію від COVID-19 в закладах охорони здоров’я буде організовано у  такий спосіб, щоб не порушувати рутинної вакцинації.

Для організації постачання та розподілу вакцини від COVID-19, організації роботи з вакцинації потрібні  кваліфіковані, добре підготовлені медичні працівники. Саме тому для  медиків, які працюватимуть у кампанії з імунізації, проведені відповідні тренінги. 15-23 лютого медичні мобільні бригади пройшли практичні навчання з імунізації від COVID-19 вакцинами від Pfizer/BioNTech та AstraZeneca (Covishield). Також з метою створення більшої кількості мобільних бригад розпочалися навчання для медичних працівників по областях України.

За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я від 01.03.2021  року в Україні є можливість записатись до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19. Електронний список очікування формується, щоб краще спланувати та організувати процес вакцинації.

Якщо ви є:

- працівником сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, працівником чи мешканцем спеціалізованого закладу (інтернати, будинки для літніх людей тощо);

- військовослужбовцем;

- працівником критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України).

Вам не потрібно записуватись. Роботодавець або керівник установи інформує вас про можливість та дати щеплення.

Усі інші можуть записатись до списку очікування в зручний спосіб:

1. Через портал чи мобільний застосунок  "Дія".

2. Через національний контакт-центр МОЗ.

Як записатися через портал  "Дія"?

- зайдіть на портал "Дія" https://diia.gov.ua за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад податкової) чи BankID. 

- перейдіть у розділ “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.

- зазначте сферу діяльності.

- оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.

- очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Як записатися через застосунок  "Дія"?

- щоб зареєструватися через смартфон, завантажте мобільний застосунок "Дія 2.0" за посиланням https://go.diia.app та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватись через Приват24, Monobank, або BankID НБУ.

- зайдіть у розділ “Послуги” та оберіть “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.

- зазначте сферу діяльності.

- оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.

- перевірте свій номер телефону.

- очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Як записатися через національний контакт-центр МОЗ?

- зателефонуйте на номер 0 800 60 20 19.

- надайте оператору свої дані. Необхідно буде вказати pеєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта.

- оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.

- очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Важливо! Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення. 

Усі щеплення є добровільними й безоплатними. 
 

Завідувач відділення організації епідеміологіних досліджень, лікар – епідеміолог ВСП «Кам’янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»   Олена Литвиненко

03 березня 2021