Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Рейдові заходи служби у справах дітей адміністрації Заводського району міської ради

Створено: 2017-04-03 13:29:56Оновлено: 2017-04-03 13:35:19

З метою своєчасного виявлення дітей, які без поважних причин не відвідують навчальні заклади та проведення профілактичних заходів по виявленню дітей, які знаходяться у групі ризику (самовільно залишили постійне місце проживання та знаходяться у середовище де існує реальна загроза здійснення проти дитини або дитиною кримінальних дій) та у зв’язку з суттєвим зростанням злочинності серед неповнолітніх на території міста протягом І кварталу 2017 року працівниками служби у справах дітей адміністрації Заводського району Кам’янської міської ради спільно з інспекторами ювенальної превенції Кам’янського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області провели 17 рейдових заходів, а саме:
- 6 рейдів «Діти вулиці»,
- 9 рейдів „Сім’я”;
- 2 рейдів „Урок”.

Під час рейдових заходів обстежували житлово-побутові умови проживання дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей; перевірялося їх забезпеченість шкільною формою, канцелярським приладдям та забезпеченість дітей сезонним одягом і їжею. 

Під час контрольних відвідувань дітей за місцем проживання постійно проводились, відповідно до особистих потреб дитини та сім’ї, профілактично – виховні та роз’яснювальні бесіди. У весняний період, з метою посилення профілактичних заходів боротьби зі злочинністю серед неповнолітніх, запобігання вчиненню дітьми і проти них кримінальних та адміністративних правопорушень, з неповнолітніми проводились профілактичні бесіди, щодо попередження бездоглядності та інших негативних явищ у дитячому середовищі. Порушувались питання безпечної поведінки при відпочинку та при переході проїжджої частини доріг. Особлива увага батьків та дітей зверталась на випадки умисного доведення дітей до самогубств за допомогою Інтернет-ресурсів (кіберзлочинність). З зазначених питань  проведено 36 індивідуальних бесід під час рейдових заходів «Сім’я». 

Особливу увагу батьків звертали на той факт, що сварки з батьками або родичами на побутовому ґрунті, матеріальні труднощі, негаразди вдома, конфліктні стосунки з однолітками та нерозділене кохання може привести дитину до суїциду.

Дітям відповідного віку було роз’яснено про необхідність терміново повідомляти працівникам служби у справах дітей про насилля чи жорстоке ставлення по відношенню до них. З дітьми проводилися профілактично-виховні бесіди з питання адекватного ставлення  до власної особистості. 

З метою захисту прав дітей  та надання їм своєчасної допомоги у поточному році 2 дітей влаштовано до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кам’янської міської ради», 1 дитину влаштовано до реабілітаційного центру у зв’язку зі звернення органу опіки та піклування - адміністрація Заводського району, до суду з позовом про позбавлення батьківських прав; ще 1 дитину було знайдено під час рейдових заходів «Діти вулиці». Сім’я малолітнього не має власного житла (13.11.2016 будинок згорів). Дитина разом з матір’ю проживала у малознайомих людей. Мати дитини має схильність до періодичного зловживання алкогольними напоями не працює, безвідповідально ставиться до виконання батьківських обов’язків. Дитина не забезпечена житлом, одягом, їжею, речами першої необхідності, не навчалась у жодному навчальному закладі. З огляду на такі обставини хлопчик за клопотанням та направленням служби у справах дітей був влаштований до міського центру соціально - психологічної реабілітації дітей на повне державне забезпечення. Питання повернення дитини в сім’ю мати дитини до теперішнього часу не порушувала.