Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському обговорили засоби боротьби з домашнім насильством

Днями у Камянському під головуванням заступника міського голови Тетяни Завгородньої відбулося засідання круглого столу щодо протидії домашньому насильству.

Захід проходив за участю голови правління Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірини Куратченко,  координаторки проекту Психосоціальної підтримки та роботи з конфліктами Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) Юлії Горячевої, а також представників структурних підрозділів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у Кам’янському, поліції та соціальних служб.

«Сьогоднішній круглий стіл виступає заключним етапом підведення підсумків тренінгів, що проводились у Кам’янському Запорізькою обласною громадською організацією «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, з яким ми дуже плідно співпрацюємо протягом багатьох років. Такі тренінги проводилися для представників міської ради, правоохоронних органів, у них взяли участь більше 80 фахівців і всі отримали відповідні сертифікати», – зазначила Тетяна Завгородня на початку круглого столу.

Як повідомила начальник управління соціальної політики міської ради Олена Посилаєва, минулого року у Кам’янському було зареєстровано 843 заяви та повідомлення, пов’язані з домашнім насильством. З них 751 – від жінок, 87 – від чоловіків та 5 – від дітей. У нинішньому році лише за І квартал було зареєстровано вже 128 заяв. Із кожним роком кількість випадків домашнього насильства у місті тільки зростає.

Керівник Запорізької громадської організації психологів презентувала учасникам проект «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та ґендерно-обумовленому насильству». Він передбачає всебічну допомогу жертвам домашнього терору за участю різних міських служб, а також створення місць для денного або ж цілодобового перебування  потерпілих жінок та дітей, де вони зможуть комфортно мешкати, працювати та отримувати обов’язкову соціально-психологічну допомогу фахівців. Такі проекти вже реалізовано у Запорізькій області. У зв’язку з тим що на Дніпропетровщині та зокрема у Кам’янському добре працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги і можна налагодити результативну спільну роботу, на думку авторів проекту наше місто є одним з найкращих для його майбутньої реалізації.

Учасники круглого столу обговорили варіанти налагодження подальшої співпраці у даній сфері та вдосконалення засобів протидії домашньому насильству.

03 червня 2019