Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Конкурс «Програми екологічних громадських ініціатив»

Створено: 2019-05-31 10:55:08Оновлено: 2019-05-31 10:55:59

Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» (ЗУРЦ) запрошує зареєстровані українські неурядові організації (НУО), що діють на території Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Рівненської, Тернопільської, Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей подати заявки на конкурс з відбору партнерських організацій для участі у проекті «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», який реалізовується ЗУРЦ спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Мета проекту: підтримати 14 громадських ініціатив, що запропоновані місцевими громадськими організаціями і спрямовані на вирішення екологічних проблем на *об’єктах природо-охоронного/природо-заповідного фонду у десятьох областях України (*природні та біосферні заповідники, національні та регіональні ландшафтні природні парки, заповідні урочища, пам’ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва та інші.).

Взяти участь у конкурсі можуть: неприбуткові громадські організації (юридично зареєстровані), які мають досвід реалізації проектів у цільових областях, працюють у громадах, що межують або мають на своїй території об’єкти природо-охоронного/природо-заповідного фонду, мають досвід у вирішенні проблемних питань в екологічній сфері.

Основною проблемою, на вирішення якої спрямований проект, є низький рівень залучення громадськості до захисту та збереження об’єктів природо-охоронного фонду цільових областей проекту.

Для покращення ситуації у цій галузі організатори планують залучити місцеві громадські організації, які запропонують та разом з місцевими громадами та впровадять принаймні 14 ініціатив, спрямованих на збереження об’єктів природо-охоронного/заповідного фонду на території цільових областей проекту.

Проект орієнтований на громади, які межують, або мають на своїй території об’єкти природо-охоронного чи заповідного фонду. На території цих об’єктів існує безліч проблем, кількість яких з кожним роком множиться. Серед таких проблем можна назвати: стихійні сміттєзвалища; занедбання місцевих пам’яток природи; місцеві екологічні лиха; знищення рідкісних рослин та дерев; низька активність громад та інші.

Очікується, що НУО, які будуть відібрані в результаті відкритого конкурсу, отримають фінансову підтримку для реалізації операційних планів та підтримку у впровадженні місцевих громадських ініціатив, спрямованих на вирішення екологічних проблем на об’єктах природоохоронного/природно-заповідного фонду у десятьох областях України.

В рамках проекту планується надання фінансової підтримки 14 НУО в сумі, що не перевищує 90 000 грн. З відібраними на конкурсі НУО будуть підписані грантові контракти шляхом стандартної грантової процедури та вимог стосовно відповідності діяльності поставленим цілям та завданням, часовим рамкам, фінансовій дисципліні та звітності. Термін реалізації мікро-проектів не повинен перевищувати 3 місяці.

Що фінансується у рамках реалізації мікро-проектів:

-       операційні витрати, пов’язані із впровадженням заходів;

-       друк матеріалів;

-       обладнання, техніка та матеріали (не для обслуговування офісу НУО);

-       транспортні витрати;

-       гонорари виконавців.

Що не фінансується у рамках реалізації мікро-проектів:

-       розробка документації, витрати на дослідження;

-       оплата комунальних послуг;

-       оплата послуг зв’язку, інтернет.

У випадку позитивного рішення про відбір організації, конкурсна комісія залишає за собою право пропонувати НУО змінити чи уточнити статті бюджету мікро-проектів до підписання офіційної угоди з НУО.

Разом з тим, фінансовий та нефінансовий внесок з джерел НУО може бути перевагою при оцінці конкурсної пропозиції.

Комісія оголосить про своє остаточне рішення та затвердження НУО – партнерам проекту офіційним повідомленням.

Для участі у конкурсі заявники повинні надати наступні документи:

-       аплікаційну форму та бюджет згідно затвердженої форми;

-       копію Витягу з єдиного державного реєстру неприбуткових організацій;

-       копію довідки про взяття на облік платника податків;

-       копію Статуту організації;

-       резюме керівника організації та ключових виконавців;

-       лист підтримки від установи природо-заповідного фонду, яка функціонує на території, де планується реалізація мікро-проекту;

-       будь-яку інформацію, що свідчить про проведені Вашою організацією заходи та реалізовані проекти (інформаційні матеріали, посилання на Інтернет ресурси тощо).

Для участі в конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму та бюджет за посилання:https://drive.google.com/drive/folders/1S3q46fV5tgSKpRiEPwM4eUjxkAJWW_Yc, а також надати додатки (заявка – ПДФ формат з підписом і печаткою НУО, бюджет – формат Excel, додатки та листи підтримки – ПДФ формат із відповідними візами). Подати заявку необхідно до 09 червня 2019 року за посиланням: https://zurc.org/en/podaty-zayavku-na-grant/.

ЗУРЦ залишає за собою право приймати або відхиляти проектні заявки, а також анулювати процес відбору й відхиляти всі проектні заявки в будь-який час до підписання Угоди. При цьому ЗУРЦ не несе жодних зобов’язань перед організаціями.

У разі позитивного рішення комісії про відбір пропозиції НУО для фінансування, ЗУРЦ може просити від НУО повний пакет оригіналів документів (заявка, бюджет та додатки) з відповідними підписами і печатками.

На першому етапі розгляду, у перші дні після проходження кінцевого терміну подання заявок, здійснюється перегляд поданих анкет щодо їх відповідності технічним вимогам.

На другому етапі проводиться засідання конкурсної комісії, на якому буде ухвалено остаточне рішення про визначення 14 НУО – учасників проекту, а також трьох – п’яти резервних НУО, які зможуть замінити когось у випадку непередбачених обставин чи недобросовісного виконання зобов’язань.

Про результати конкурсу його учасників буде повідомлено електронним листом на адресу, яку вони вкажуть в аплікаційній формі до 20 червня 2019 року.

У разі виникнення питань щодо складання заявки, надсилайте їх на електронну адресу: office@zurc.org з копією на zoriana3@gmail.com до
05 червня 2019 року. Всі відповіді будуть розміщені на сайті за посиланням: www.zurc.org до 07 червня 2019 року.