Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Школи Кам’янського вже приймають документи майбутніх першокласників

У закладах загальної середньої освіти Кам’янського із 1 листопада розпочався набір дітей до перших класів. Про це повідомила директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Тетяна Онищенко.

Прийом документів до зарахування до 1 класів триватиме з 1 листопада 2019 року до 30 травня 2020 року.

«До кінця травня навчальний заклад прийматиме документи від батьків дітей, що мешкають на закріпленій за школою території, а вже із 5 по 10 червня проводитиметься жеребкування. Тобто, у разі, якщо у навчальному закладі залишилися вільні місця, батьки дітей з інших територій, які бажають навчатися у цій школі, подають документи і шляхом жеребкування вирішується хто із дітей буде зарахований на вільне місце. Дуже хотілося б, щоб батьки взяли це до уваги і обов’язково вчасно подали документи до школи за місцем проживання», – зазначила Тетяна Онищенко.

Жеребкування проводиться на засадах випадкового відбору, відкритості та прозорості. Процедуру розробляє і схвалює педагогічна рада закладу освіти та затверджує керівник. Це публічний захід, на якому можуть бути присутні батьки дітей, які претендують на вільні місця у школі.

Що важливо пам’ятати батькам майбутніх першокласників?

- Кожна дитина гарантовано має право здобувати початкову та базову освіту у закладі, що найбільш доступний та наближений до її місця проживання. Проте, це не обмежує право дітей та батьків обирати інший заклад освіти.

- Батьки повинні пред’явити документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування навчального закладу. Це є правовою підставою для першочергового зарахування дитини до початкової школи.

- Якщо батьки не можуть або не хочуть скористатися правом на першочергове зарахування до закладу освіти за місцем помешкання, вони можуть до 31 травня подати необхідні документи до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця. Але слід пам’ятати, що вільні місця у закладі можуть з’явитися тільки після зарахування дітей, які мешкають на території обслуговування школи. У разі, якщо вільних місць не буде або жеребкування пройде не на їхню користь, доведеться шукати вільне місце для зарахування дитини в інших школах мікрорайону чи міста.

- Згідно з Законом України «Про освіту» початкова освіта в Україні здобувається з 6 років. Тож, якщо на початок навчального року дитині виповнилося 7 років, вона обов’язково має розпочати навчання. Жодна дитина віком 6-7 років, батьками якої подана заява до зарахування до 1 класу, не може залишитися без уваги і має бути обов’язково зарахована до школи для здобуття освіти.

04 листопада 2019