Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Рейдові заходи в Південному районі.

Створено: 2019-07-05 10:09:00Оновлено: 2019-07-05 10:15:16

Рейдові заходи в Південному районі.

В Південному районі міста відбулись спільні позачергові рейдові заходи «Неблагополучна сім’я»

В рейдах прийняли участь спеціалісти служби у справах дітей адміністрації Південного району міської ради (далі служба) та співробітники підрозділу з ювенальної превенції Південного відділення поліції (далі-поліція).

Необхідність організації рейдів була обумовлена надійшовшою до служби та поліції інформацією від громадян району про недбале ставлення до дітей з боку батьків та застосування фізичного насилля.

02.07.2019 вийшовши за місцем проживання багатодітної родини, в якій проживає шестеро малолітніх дітей, що придбали домоволодіння в нашому районі, переїхавши з м.Дніпро, ми побачили жахливу картину. Помешкання перетворене на сміттєзвалище. При проведенні обстеження житлово-побутових умов не було виявлено продуктів харчування, дитячі речі брудною купою звалені в коридорі. «Мама» дітей не змогла в існуючому безладі відшукати спідню білизну двом хлопчикам-близнюкам, яким по шість років. Про те, що діти брудні сказати мало, їх не мили, мабуть, з початку літа. Сплять діти без постільної білизни на одному єдиному в помешканні дивані. Щодо наявності дитячого куточка, іграшок, столу для підготовки домашніх завдань (дві дівчинки в родині школярки) годі й говорити. Все подвір’я захаращене, всюди розкидані речі, прилегла до домоволодіння територія заросла бур’янами. І все це при тому, що мати не працює, а батько знаходиться на тимчасових підробітках, а коли повертається, то перебуває в стані алкогольного сп’яніння, вчиняє дебоші. В результаті останнього дебошу було викликано співробітників поліції, яких вже здається ні чим не здивуєш, але і вони були шоковані умовами «проживання» дітей.

03.07.2019 було відвідано родину в якій виховується двоє малолітніх дітей 2018 та 2019 років народження. В повідомленні яке надійшло в телефонному режимі, стосовно цієї родини зазначалось, що в ній відбувається катування дітей. Інформація яка надійшла не підтвердилась. Житлово-побутові умови відповідають нормам, діти охайні, нагодовані, активні та життєрадісні, жодних подряпин, на тілі відсутні синці. Старша дівчинка контактна, не налякана, доброзичлива. В наявності необхідні продукти харчування, іграшки, сезонний одяг. При спілкуванні з сусідами жодних нарікань до виховання та утримання дітей не виявлено. З боку медичних працівників до матері зауважень про недбале ставлення до дітей не надходило. Факт насилля над дітьми не підтвердився.

Також, в порядку контролю було відвідано п’ять родин, які перебувають на обліку служби, як такі, що опинились в складних життєвих обставинах. Підвівши підсумки рейдів-перевірок, були прийняті відповідні міри реагування, а саме: - шестеро дітей взято на облік служби, як таких, що опинились в складних життєвих обставинах; - багатодітну родину взято під соціальний супровід міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, як таку що опинилась в складних життєвих обставинах; - для з’ясування стану здоров’я та розвитку дітей направлені запити до лікарняних установ та навчальних закладів; - дітей передано на тимчасове перебування та утримання бабусі з боку батька до м.Дніпро; - батькам надано термін для вирішення соціально-побутових питань, працевлаштування. В разі невиконання батьками окремих завдань, органом опіки та піклування в особі служби будуть підготовлені пропозиції на засідання комісії з питань захисту прав дітей щодо позбавлення їх батьківських прав. Служба у справах дітей адміністрації Південного району міської ради та підрозділ з ювенальної превенції Південного відділення поліції звертається до громадськості району з проханням не бути байдужими до долі дітей, які проживають поряд з Вами та потерпають від безвідповідального ставлення до них з боку батьків. Ви можете дзвонити за телефоном 56 07 33 або звертайтесь особисто. Тільки завдяки небайдужим людям в більшості випадків ми дізнаємось про дітей, які потребують термінового, своєчасного втручання в їх долю та нашої допомоги, і чим раніш ми її надамо, тим більше дітей залишаться в рідному, біологічному середовищі.

Як ми вже неодноразово звертались в наших публікаціях до мешканців району, просимо більш толерантно і виважено ставитись до нашої праці та не відволікати нас від основного завдання служби – захисту прав дітей, які на це потребують, а не на сварки між родичами та сусідами на побутовому підґрунті, бо при виході на вказані адреси, ми витрачаємо марно дорогоцінний час, а можемо разом з Вами надати захист дитині, яка дійсно цього потребує та надати їй шанс бути щасливою і стати гідним членом нашого суспільства.

Звертайтесь до нас, ми готові до співпраці та надання в разі потреби фахової допомоги в межах своєї компетенції

Служба у справах дітей адміністрації Південного району Кам’янської міської ради