Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ЗВІТ про роботу служби у справах дітей міської ради за II квартал 2017 року

Створено: 2017-11-06 11:16:37Оновлено: 2017-11-06 11:17:29

ЗВІТ

про роботу служби у справах дітей міської ради

за II квартал 2017 року

 

                                        1. Аналітична робота

Службою у справах дітей міської ради постійно проводиться робота щодо здійснення аналізу у напрямку захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в місті в межах делегованих повноважень.

За результатами проведення аналізу протягом звітного періоду підготовлені аналітичні інформації про хід виконання:

            - розпорядження КМУ від 23.11.2015 №1393-р «Про затвердження плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року»;

            -  рішення Дніпропетровської обласної ради від 21.10.2015 №683-34/VI «Про Програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Дніпропетровській області на 2016–2020 роки».

Підготовлені інформації про хід виконання міських розпорядчих актів:

-       рішення міської ради від 30.03.2016 №132-06/VII «Про Комплексну програму забезпечення громадського порядку та громадської безпеки                           у м. Дніпродзержинську на 2016 – 2020 роки»;

-       рішення міської ради від 29.02.2012 №371-20/VI «Про затвердження програми «Молодь Дніпродзержинська на 2011-2021 роки»;

-       рішення міської ради від 29.02.2012 №370-20/VI «Про затвердження програми розвитку сімейної та ґендерної політики в місті Дніпродзержинськ на 2012-2021 роки»;

- розпорядження міського голови від 17.01.2017 №18-р «Про затвердження плану заходів щодо запобігання корупції на 2017 рік».

 Підготовлено 27 статистичних звітів за напрямом роботи служби до служби у справах дітей облдержадміністрації.

           Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» опрацьовано 15 звернень громадян.

           Протягом ІI кварталу здійснено діловодне опрацювання 161 листа                      за напрямом діяльності служби та підготовлено 176 листів.

           За звітний період підготовлено 4 розпоряджень міського голови щодо преміювання начальника служби;  34 накази: по особовому складу, з основної діяльності, адміністративно-господарських питань та відпусток.

           Службою у справах дітей самостійно здійснюється бухгалтерський облік та фінансово-господарська діяльність. За звітний період підготовлені звіти до Пенсійного фонду, Державного Казначейства,  Державної податкової інспекції, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, департаменту фінансів міської ради, департаменту економічного розвитку міської ради.

2. Методична робота

Протягом звітного періоду надано 14 громадянам консультацій з питань правового та соціального захисту дітей. Надавалася роз’яснювальна та консультативна допомога у вихованні дітей прийомним батькам та батькам-вихователям.

3. Організаційна робота

 

З метою соціального захисту прав та інтересів дітей створена комісія з питань захисту прав дитини. Рішенням виконавчого комітету затверджено склад та положення комісії. Організовано засіданні комісії, де розглядалися питання до влаштування дітей до прийомних сімей.

Рішенням виконавчого комітету внесені зміни до складу координаційної ради у справах дітей. Організовано та проведено засідання координаційної ради у справах дітей.

Проведена робота щодо підготовки 4 рішень виконавчого комітету міської ради про влаштування дітей до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

        Влаштовано 7 дітей до  прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та створено 1 нову прийомну родину.

Відповідно до графіку відвідувань прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу у напрямку здійснення контролю за умовами утримання дітей в сім’ї та виконання батьками умов договору здійснено 15 відвідувань сімей.

Організована робота та проведено свято до дня Матері в  дитячому будинку сімейного типу подружжя Куксових.    

Cтаном на 30.06.2017 в місті функціонує 25 прийомних родин та 12 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 136 дітей.

                   Службою у справах дітей забезпечено координацію роботи з фінансової та адміністративно-господарської діяльності комунального закладу „Центр соціально-психологічної реабілітації дітей”.

           Протягом звітного періоду у Центрі перебувало 54 дитини, які з різних причин опинились у складних життєвих умовах або залишились без батьківського піклування. Усі діти отримали соціальний захист та допомогу.

         Проведено планову перевірку Центру з питання організації роботи щодо профілактики негативних явищ серед дітей та організації роботи щодо оздоровлення та змістовного дозвілля дітей.  Підготовлена довідка та надані рекомендації.

          Постійно здійснюється робота щодо представництва неповнолітніх дітей в суді, які обвинувачені у вчиненні кримінальних правопорушень. Так, впродовж звітного періоду, взято участь у 19 судових засіданнях Дніпровського, Заводcького та Південного районних судах за участю неповнолітніх обвинувачених.

         Відповідно до наданих повноважень ведеться робота щодо розгляду клопотань вищих навчальних закладів освіти міста стосовно відрахування неповнолітніх студентів. За II квартал 2017 року отримано 14 клопотань від навчальних закладів на відрахування, надано 11 погоджень на відрахування студентів.

Згідно із затвердженим графіком проведення профілактичної роботи      в навчально-виховних закладах міста протягом 2016-2017 навчального року щодо запобігання правопорушенням та бездоглядності серед дітей проведено у квітні-травні поточного року профілактичні лекції та бесіди на теми: «Запобігання правопорушенням та бездоглядності серед дітей», «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх осіб в Україні», «Правове виховання дітей» серед учнів 7-11 класів у 24 загальноосвітніх навчальних закладах міста. Охоплено близько 2000 представників учнівської молоді міста.

До дня захисту дітей організовано проведення міського дитячого свята в академічному музично-драматичному театрі імені Лесі Українки для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та  дитячих будинках сімейного типу, дітей, які  опинились у складних життєвих обставинах. Найбільш талановиті, творчі та спортивні діти відзначені Подячними листами та цінними подарунками. Діти переглянули виставу «Дюймовочка» та  отримали солодощі, морозиво і повітряні кульки.

Вихованці центру соціально-психологічної реабілітації дітей прийняли участь в шоу-байкерів та конкурсно-розважальній програмі «Чарівна мить дитинства». Діти каталися на байках та отримали солодкі подарунки.

Спільно з департаментом з гуманітарних питань міської ради проведена робота щодо визначення 20 стипендіатів - відмінників навчання з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проведено урочистості щодо вручення стипендії. 

З метою доступу до публічної інформації громадян міста здійснюється оновлення інформації у розділі служби у справах дітей на офіційному веб-сайті міської ради.

Для якісного планування роботи служби у справах дітей щотижнево проводились оперативні наради з працівниками служби.

 Здійснюється кадрова робота. Щомісяця надавалися звіти щодо статистичних даних посадових осіб, освітянського рівня спеціалістів, ведення комп’ютерної програми «Кадри», подання на преміювання. Формуються особові справи працівників.

Протягом II кварталу спеціалісти приймали участь в семінарах-навчаннях з кадрових питань, в 2-х денному обласному навчанні з методології наставництва, яке проводила обласна служба у справах дітей та громадська організація „Одна надія”.

З метою забезпечення належної трудової дисципліни, недопущення фактів порушення вимог правил етичної поведінки, запобігання та протидії корупції, постійно зверталась увага посадових осіб на дотримання ними вимог антикорупційного законодавства.

Посадовими особами служби у справах дітей постійно проводиться робота щодо вивчення законодавства України та нормативно-правових документів, які регламентують роботу служби у справах дітей.