Центральна бібліотека Кам’янського долучиться до «Марафону написання листів»

З нагоди Дня прав людини, який відзначається щороку 10 грудня, Міжнародна неурядова, некомерційна організація Amnesty International проводить глобальну акцію «Марафон написання листів». Кам’янська Центральна міська бібліотека імені Тараса Шевченка вдруге долучиться до цієї акції у Кам’янському.

Протягом кількох тижнів Акції більш, ніж у 200 країнах світу активісти пишуть листи урядам з вимогами вжити заходів щодо окремих осіб, чиї права були порушені, а також звертають увагу на розслідування гострих судових справ. Окрім листів це можуть бути також твіти, пости у Facebook, фото і навіть флешмоби. Головне завдання «Марафону написання листів» – зібрати якомога більше підписаних петицій та написаних листів. Так, минулого року під час акції було зібрано 5 мільйонів таких листів та підписів, а зокрема в Україні – 46 тисяч.

Крім цього, у межах марафону проводять кінопокази, лекції, дискусії – ті заходи, на яких люди можуть дізнатися усе про свої права.

Цього року Марафон присвячений жінкам-активісткам та правозахисницям. Серед семи жінок із різних країн героїнями заходу стали одразу дві українки.

Одна з них – екс-радниця міського голови Херсона, активістка Катерина Гандзюк, яка внаслідок нападу злочинців трагічно померла рік тому.

Інша героїня – організаторка маршу за права жінок в Ужгороді «Жінки проти насильства» Віталіна Коваль, яку просто на заході облили хімічною фарбою.  Підписи також збиратимуть на петиції до Генерального прокурора України з вимогою встановити та притягнути до відповідальності замовників та виконавців нападу на Катерину, а також інших постраждалих.

«Марафон написання листів» – це щорічна глобальна кампанія за звільнення незаконно засуджених людей та прискорення розслідування суспільно важливих справ. Вона проводиться по всьому світу до Міжнародного дня прав людини 10 грудня. В Україні підписи на захист тих, чиї права порушили, збирають, починаючи із 2006 року. 

06 листопада 2019