Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Персональна виставка живопису Анатолія Жежера відкрилася в Кам’янському

5 грудня у Музеї історії Кам`янського відбулося урочисте відкриття персональної виставки живопису заслуженого художника України Анатолія Жежера, присвяченої 80-річчю від дня народження митця.

Анатолій Жежер – зрілий живописець зі своїми поглядами, своїми темами, в яких наскрізним мотивом була і залишається любов до рідної землі. Експозиція, до якої увійшли понад 100 робіт митця, є ретроспективною: картини красномовно представляють його творчий шлях, який розпочався ще у 60-х роках ХХ століття і триває донині. За цей час художник не піддався спокусам «осучаснювати» свої твори, залишаючись завжди вірним реалістичній традиції, яка дозволяє зрозумілою мовою розповідати про глибоке та вічне.

На урочистості прийшли друзі митця, колеги-художники, інші представники мистецьких кіл та численні шанувальники його таланту. Завітав поздоровити живописця і заступник міського голови Владислав Мелешко. Він вручив ювіляру вітальний лист міського голови Андрія Білоусова із щирими словами вдячності за невичерпну енергію та відданість справі, а також поділився власними враженнями від виставки. «Це справді визначна подія для нашого міста. Анатолій Жежер – велика людина, яка розкриває красу рідної української землі, надихає нас на нові звершення», – сказав Владислав Мелешко.

Директор музею Наталія Буланова розповіла про життєвий і творчий шлях Анатолія Жежера. Вона наголосила, що митець своєю творчістю дарує глядачеві радість споглядання природи, спілкування з прекрасним довколишнім світом, який служить для художника невичерпним джерелом натхнення.

Дякуючи гостям за щирі вітання, ювіляр закликав усіх цінувати кожну мить життя, ставитися до будь-якої обраної професії з любов`ю, шанувати мистецтво та все, що наснажує людину жити і творити.

Анатолій Михайлович Жежер народився 5 грудня 1937 року в Дніпродзержинську. У 1961 році закінчив Дніпропетровське художнє училище. Учасник багатьох міських, обласних, республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок, Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest» (Кам`янське).

Автор тематичних полотен і портретів, Анатолій Жежер віддає перевагу пейзажу та натюрморту. Ці жанри найбільш повно втілили характерні якості таланту художника.

Член Національної спілки художників України з 1978 року. Лауреат міської премії в галузі культури, мистецтва та туризму (2009) та премії Дніпропетровської організації спілки Художників України імені Г.Чернявського (2017). Нагороджений медаллю «За доблесну працю» (1970), Почесною грамотою Міністерства культури України (2012). У 2014 році митцеві присвоєно почесне звання «Заслужений художник України».

06 грудня 2017