Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янчан попереджають, як вберегтися від грипу

Епідемічна ситуація з гострих респіраторних вірусних інфекцій у Кам’янському станом на кінець листопада 2018 року характеризується як звичайна з помірною тенденцією до зростання. За інформацією лікаря-епідеміолога відділення організації епідеміологічних досліджень міського відділу лабораторних досліджень Юлії Пасько, показники захворюваності серед населення міста відповідають середнім сезонним показникам, випадки захворювання на грип та випадки захворювань на ГРВІ з тяжким перебігом не реєструвались.

За даними щотижневого моніторингу захворюваності, який здійснюється Кам’янським міським відділом лабораторних досліджень,  до лікувально-профілактичних закладів міста за медичною допомогою з симптомами ГРВІ звертається близько 1400-1500 осіб на тиждень, 65-70 %  становлять діти до 17 років. Найбільш уразливими є діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Стабільність рівнів захворюваності на ГРВІ носить тимчасовий характер. Погіршення погодних умов буде сприяти стрімкому зростанню захворюваності і переходу в передепідемічну фазу епідемії.

За прогнозом ВООЗ у епідсезон 2018-2019 років очікується переважна циркуляція вірусів грипу А (H1N1)/ Michigan, грипу А (H3N2)/ Singapore, грипу В/ Colorado.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я,  в Україні пройшли експертну перевірку та зареєстровані вакцини із оновленим штамовим складом епідемічного сезону 2018-2019 років: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція), «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея) — обидві вакцини якісні та безпечні.

Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців. У Кам’янському заплановано вакцинувати проти грипу 2288 осіб, які відносяться до груп епідемічного та медичного ризику.

Міський відділ лабораторних досліджень радить запобігти захворюванню за допомогою створення активного імунітету шляхом вакцинації.   Окрім того, рекомендуються загальні заходи, які є актуальними в епідемічний сезон гострих респіраторних інфекцій:

-  застосування засобів неспецифічної профілактики, дотримання правил особистої гігієни;

- проведення вологого прибирання усіх приміщень двічі на день із застосуванням дезінфекційних засобів (вдома, у дитячих дошкільних закладах, школах, лікувально-профілактичних закладах, магазинах тощо);

- проведення профілактичної дезінфекції на всіх видах транспорту, що перевозять пасажирів.

 У разі хвороби медики радять не зволікати, а терміново звертатись за допомогою до лікаря.

06 грудня 2018