Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги громадян! Інформація щодо усиновлення дітей

Створено: 2017-04-07 12:12:57Оновлено: 2017-04-10 05:36:27

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усиновлення дитини - благородний і сміливий вчинок. Якщо ви з чоловіком відчуваєте в собі бажання і сили ростити маленького чоловічка, але не маєте можливості народити власну дитину, найкращий вихід для вас - усиновлення. Наша стаття повідає про те, як відбувається процедура усиновлення дитини в Україні.

Як стати кандидатом в усиновлювачі

 

Для того щоб отримати можливість усиновити дитину, спочатку треба стати кандидатом в усиновлювачі. Для цього потрібно надати такі документи з усиновлення в службу у справах дітей:

  • письмову заяву;
  • копія посвідчення особи (паспорта);
  • довідка про доходи за останні півроку або завірена в органах ДФС копія декларації про доходи за попередній календарний рік;
  • копія свідоцтва про шлюб (у тому випадку, якщо усиновителів двоє і вони - чоловік і дружина);
  • довідка про стан здоров'я кожного з усиновителів;
  • засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя);
  • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
  • документ, що підтверджує ваше володіння житлом або підтверджує ваше право користування ним.

Протягом 10 днів служба у справах дітей вивчає подані документи, складає акт обстеження житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок.

У разі надання позитивного висновку заявники стають кандидатами на усиновлення. Намір усиновлення за законом не можна розголошувати.

Як відбувається вибір дитини

Якщо у кандидатів немає конкретної дитини на прикметі, вони можуть ознайомитися з інформацією про дітей, які чекають усиновлення. Це можна зробити в центральному департаменті з усиновлення або в службах з усиновлення дітей. Вам нададуть інформацію про дитину, яка може бути усиновленою.

Як познайомитися з дитиною?

Коли кандидати вибрали дитину, їм видається дозвіл на знайомство, яке дійсно 10 робочих днів. У присутності представника служби у справах дітей кандидати зможуть поговорити з дитиною. Рекомендується пройти консультацію з психологом перед знайомством з дитиною, що чекають усиновлення.

Процес усиновлення в Україні

Якщо Ви приймете рішення  усиновити дитину, вам знадобиться написати заяву в службу у справах дітей за місцем перебування дитини.

Після отримання заяви від усиновителів, служба у справах дітей готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Цей висновок надається кандидатам в усиновлювачі під розписку для подання його до суду.

Суд розглядає доцільність усиновлення дитини і приймає рішення. Забрати дитину з місця проживання усиновлювач повинен сам, але в присутності представника служби у справах дітей. Після усиновлення держава має право перевіряти умови життя дитини. Усиновитель має право зберігати в таємниці факт усиновлення та вправі того ж вимагати від держави.

Фінансова допомога усиновителям

В Україні факт усиновлення прирівнюється до факту народження дитини, тому сім'ї усиновителів отримують таку ж фінансову допомогу, як і сім'ї за народження першої дитини.

Пам'ятай, що усиновлення дитини - це відповідальний хід. Зважте з чоловіком всі за і проти, і тоді ваше рішення принесе щастя у ваше життя!

Більш детальну інформацію з питань усиновлення дитини та інформацію про дітей, які можуть буди усиновленими, можна отримати звернувшись до служби у справах дітей адміністрації Дніпровського району міської ради за адресою:

просп. Перемоги, 63, каб.302

тел. 9-28-07.