Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Школярі Кам’янського взяли участь в обласному тематично-екскурсійному проекті «Шляхами героїв»

Днями  45 учнів СЗШ №44 міста Кам’янське здійснили цікаву екскурсійну подорож «Шляхами героїв». Діти відвідали 25 окрему Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду Збройних Сил України – військову частину в селищі Гвардійське Новомосковського району, Алею Пам’яті загиблим учасникам АТО та Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО» в місті Дніпрі.

У військовій частині школярів ознайомили з історією 25-ї повітряно-десантної бригади та розповіли про її участь у військовому конфлікті на Сході. Також діти змогли оглянути казарми, ознайомитися з побутом та режимом дня солдат. Їм розповіли про технічні характеристики ручної зброї та пересувної техніки, відповіли на запитання, дозволили потримати в руках автомати, гранатомети, залізти в танк, гелікоптер, приміряти парашути та повісити в них на спеціальних тренажерах.

Дуже вразила учнів школи Алея Пам’яті загиблим учасникам АТО у місті Дніпро. Вона була побудована виключно на кошти сімей загиблих, волонтерів та меценатів. На стелах розміщені фото та викарбувані імена понад 500 уродженців Дніпропетровської області, які полягли у боях на сході країни, захищаючи Батьківщину. Серед портретів учні знайшли фото Какалюка Олександра Валентиновича, батька одного з учнів школи.

Не менш цікавим для учасників проекту «Шляхами героїв» став музей АТО. На вуличній експозиції «Шляхами Донбасу» представлені бойова машина БМП-2, башта танка Т-64, полковий міномет, інші зразки озброєння, а також карета швидкої допомоги та макет блокпосту з бетонних блоків. В центрі вуличної експозиції глядачам відкривалася скульптурна композиція «Солдат і дівчинка», а також дорога, навколо якої встановлені вказівні знаки з назвами міст Луганської і Донецької областей.

Далі учні ознайомилися з експозицією музею АТО у приміщенні діорами  «Битва за Дніпро». Вона  розташована на металевих конструкціях, що символізують зруйнований внаслідок бойового протистояння Донецький аеропорт. Стіни затягнуті маскувальною сіткою. На стендах у семи великих комплексах та шести відео-екранах представлено матеріали, які розповідають про громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО. Після вражаючого відеофільму всім учасникам проекту подарували футболки з логотипом проекту та запропонували зробити фото на згадку.

Вчителі та діти були щиро вдячні організаторам проекту та гідам-екскурсоводам за цікаву і корисну подорож.

 

 

 

 

07 червня 2018