Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Інформація про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Дніпродзержинської місцевої прокуратури упродовж І півріччя 2017 року

Створено: 2017-08-07 13:00:42Оновлено: 2017-08-07 13:29:31

ІНФОРМ АЦ І Я

про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Дніпродзержинської місцевої прокуратури упродовж І півріччя 2017 року

 

Дніпродзержинською місцевою прокуратурою, в межах повноважень, визначених статтями 121 Конституції України та 9 Перехідних положень. Законом України «Про прокуратуру», протягом І півріччя 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо забезпечення ефективності прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян га інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

На сьогодні основні зусилля Дніпродзержинської місцевої прокуратури насамперед зосереджено на недопущення підриву конституційних засад державного устрою України, у взаємодії з органами національної поліції - протидії злочинності та корупції, проявам сепаратизму та тероризму, захисту конституційних прав та свобод громадян, організації діяльності з охорони громадського порядку, попередження вчинення, розкриття кримінальних правопорушень та поновлення прав потерпілих у них.               

Загальна характеристика злочинності

Аналізуючи криміногенну ситуацію в місті слід відмітити що враховуючи економічну нестабільність, як у державі так у регіоні в цілому, криміногенна обстановках місті Кам'янське залишається складною.

Завдяки реалізації спільних розроблених заходів по протидії злочинності у 1 півріччі 2017 році зменшилась на 20,5% кількість злочинів зареєстрованих на території міста Кам'янське, на 32% зменшено особливо тяжких кримінальних правопорушень, на 22% - середньої тяжкості, на 23% - невеликої тяжкості.

Протягом 2017 року знизилась кількість кримінальних правопорушень за фактами умисних вбивств на 42 %, злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи на 76%.

Завдяки вжитим заходам на 20% зменшилась кількість вчинених злочинів особами, які раніше вчиняли злочини та на 38% зменшилась кількість кримінальних правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп'яніння.

Своєчасний облік та робота серед дітей, неблагополучних сімей га дорослих, які втягують дітей у протиправну діяльність, стали передумовою зменшення кількості кримінальних правопорушень вчинених неповнолітніми, або за їх участі на 7%.

Однак, враховуючи соціально-економічну ситуацію в України та м. Кам'янському. залишається низка проблемних питань, що вимагає подальшого вжиття дієвих заходів. (ТТУ) квартирні крадіжки, грабіж, розбій ДТП іі смертями

Незважаючи на зменшення рівня злочинів проти власності на 14%. протягом 2017 року зросла кількість квартирних крадіжок на 14%, грабежів на 5% та розбоїв на 78%.

Крім того, необхідно зазначити, що на 400% зросла кількість злочинів проти руху та експлуатації транспорт), що спричинили смерть потерпілого, а також на 12% зросла кількість злочинів за фактами незаконного викрадення транспортних засобів.

Особливої уваги потребує збільшення на 66% злочинів, які вчинялись групою осіб.

Зазначені проблемні питання постійно обговорюються на оперативних нарадах, засіданнях міжвідомчих робочих груп.                                                                                                                                                   

Додатково, стан протидії злочинності, заходи щодо вирішення існуючих проблем планується обговорити на координаційній нараді керівників правоохоронних органів міста Кам'янське у липні-серпні поточного року.

З метою оперативного виявлення, документування та розслідування кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках роботи створені спільні з працівниками поліції міжвідомчі робочі групи.

Належна організація роботи зазначених груп стало передумовою активізації стану досудового розслідування кримінальних проваджень на пріоритетних напрямках. Як наслідок такої роботи - протягом 2017 року Дніпродзержинською місцевою прокуратурою до суду направлено 6 (6 минулий рік) кримінальних проваджень за фактами злочинів бюджетній сфері. З (0) корупційних кримінальних провадження, 3 (0) кримінальні провадження у земельній сфері. 2 (0) провадження щодо незаконної вирубки ліс), 1 (0) кримінальне провадження у банківській та кредитно-фінансовій сфері.

Так само, завдяки налагодженій роботі міжвідомчій робочій групі і питань виявлення. документування та розслідування кримінальних правопорушень пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів психотропних речовин аоо їх аналогів, упродовж І півріччя поточного року до суду направлено 7 кримінальних проваджень за фактами збуту наркотичних засобів, тоді як минулого року лише 1.

Стан законності під час провадження досудового розслідування

Завдяки вжитим заходам та налагодженій належній взаємодії між оперативними працівниками, слідчими та процесуальними керівниками вдалося досягти певних результатів щодо розкриття злочинів.

У місті Кам'янське вище загальнообласного є відсоток розкриття як у кримінальних правопорушення^ де особам повідомлено про підозру - 42,3% та і за остаточним результатом досудового розслідування - 40.1% (область - 40.5% та 38.1 % відповідно).

При здійсненні процесуального керівництва при розкритті кримінальних правопорушень, процесуальними керівниками місцевої прокуратури погоджено 204 клопотання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Особисто прокурорами Дніпродзержинської місцевої прокуратури до суду внесено 27 клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

За результатами розгляду, судами задоволено 139 клопотань, що складає 68%.

Аналізуючи стан досудового розслідування кримінальних проваджень, слід зазначити що на початок поточного року, у провадженні слідчих підрозділів Кам'янського ВІЇ ГУ МИ в Дніпропетровської області перебувало 3065 кримінальних провадження.

Загалом, у І півріччі 2017 року у провадженні слідчих перебувало 7100 кримінальних проваджень, з яких у 4035 розслідування розпочато безпосередньо у 201 7 році.

За результатами досудового розслідування закінчено 3439 кримінальних проваджень.

Вжитими заходами, вдалось збільшити кількість скерованих до суду обвинувальних актів (570 проти 539 минулого року).

Активізовано роботу щодо використання інституту угод у кримінальному провадженні. Майже втричі збільшилась кількість направлених до суду обвинувальних актів з угодами про визнання винуватості (91 проти 35).

Із загальної кількості проваджень, по яким здійснювалось досудове розслідування 3267 - закрито (2016 - 4235).

Станом на 01.07.2017 у залишку перебувало 3457 кримінальних проваджень.

Упродовж 2017 року переглянуто та налагоджено ефективність взаємодії між процесуальним керівником, оперативними підрозділами та слідчими щодо розкриття кримінального правопорушення, доведеність вини га направлення провадження до суду у строки передбачені КПК України, якості складання процесуальних документів.

Як наслідок, у 2017 році судами повернуто лише 2 (проти 4 у минулому році) обвинувальних акта, зменшилась кількість закінчених кримінальних проваджень у строки понад 2 місяця (12 проти І 5).

Протягом 6 місяців 2017 року у закінчених кримінальних провадженнях, направлених до суду встановлено збитків, завданих кримінальними правопорушеннями на суму 3324 тир. грн., * них: під час досудового розслідування відшкодовано - 968 тис. грн., на 1859 тис. грн. пред'явлено позови у кримінальних провадженнях. Необхідно зазначити, що минулого періоду поточного року , накладено арешт на майно підозрюваних на суму 957 тис. грн. (за аналогічний період 2016 року арени на майно підозрюваних не накладався).

Прикладом належної роботи на даному напрямку є накладення арешту на майно підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ст. 307 КК України на загальну суму близько 900 тис. грн.

Крім цього, завдяки вжитим заходам під час досудового розслідування кримінальною провадження у бюджетній сфері шкода, завдана кримінальним правопорушенням територіальній громаді у розмірі понад 100 тис. грн.. відшкодована у повному обсязі.

У поточному році не допущено фактів незаконного затримання, притягнення осіб до кримінальної відповідальності чи інших порушень конституційних прав громадян.

З метою оперативного виявлення, документування та розслідування кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках роботи створені спільні з працівниками поліції міжвідомчі робочі групи.

Належна організація роботи зазначених груп стало передумовою активізації стану досудового розслідування кримінальних проваджень на пріоритетних напрямках. Як наслідок такої роботи - протягом 2017 року Дніпродзержинською місцевою прокуратурою до суду направлено 6 (6 минулий рік) кримінальних проваджень за фактами злочинів у бюджетній сфері. З (0) корупційних кримінальних провадження. З (0) кримінальні провадження у земельній сфері, 2 (0) провадження щодо незаконної вирубки лісу. 1 (0) кримінальне провадження банківській та кредитно-фінансовій сфері.

Так само, завдяки налагодженій роботі міжвідомчій робочій групі з питань виявлення. документування та розслідування кримінальних правопорушень пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, упродовж І півріччя поточного року до суду направлено 7 кримінальних проваджень за фактами збуту наркотичних засобів, тоді як минулого року лише 1.

Стан законності під час провадження оперативно-розшукової

діяльності

З метою додержання вимог закону під час провадження оперативно- розшукової діяльності, прокурорами місцевої прокуратури перевірена 281 оперативно-розшукова справа територіальних органів національної поліції.

З метою активізації оперативно-розшукових заходів надано 5 1 вказівка, за виявленими порушеннями внесено 4 документи реагування, за результатами розгляду яких, до відповідальності притягнуто 4 працівника органів національної поліції. Скасовано 10 незаконних постанов. у тому числі 3 про заведення ОРС та 7 про закриття

Стан законності у сфері протидії корупції

Питання ефективного запобігання га протидії корупції є однією із найважливіших завдань органів прокуратури. Актуальність даного питання зумовлюється тим, що корупція провокує й поглиблює суспільні кризові явища, підриває імідж України на світовій арені, перешкоджає налагодженню конструктивного діалогу між владою та громадськістю, руйнує засади розбудови правової держави та громадянськог о суспільства.

З початку 2017 року місцевою прокуратурою вжито заходів щодо завершення судового розгляду 4 кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх, які перебували у судах понад І рік.

Місцевою прокуратурою протягом 2017 року до УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України скеровано матеріали про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відносно І 1 осіб (з них за ст. 172-4 - 1; ст. 172-5-1; ст. 172-6-5; ст. 172-7 - 4). На теперішній час. за вказаними матеріалами складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.

Упродовж 1 півріччя 2017 року з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією, та усунення їх наслідків, в порядку ч. З ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», внесено 10 подань.

Також, за ініціативи Дніпродзержинської місцевої прокуратури, відповідно до ч.І ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», скасовано незаконне рішення органу місцевого самоврядування щодо надання дозволу на» розробку технічної документації із виділення у власність земельної ділянки, яке прийнято в умовах реального конфлікту інтересів.

Стан законності у сфері кримінального судочинства

Підтримання державного обвинувачення в суді, відповідно до ст. 121 Конституції України залишається однією з основних конституційних функцій прокуратури.

Завдяки налагодженій роботі покращилась якість та ефективність у час і і прокурорів у кримінальному провадженні в суді.

Так. прокурорами місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 1048 (2016 -у 967 ) кримінальних проваджень судом першої інстанції.

З ухваленням вироку розглянуто 393 кримінальних провадження (у 2016 -348). '

Прийнято участь у підготовчому судовому засіданні з ухваленням вироку на підставі угод у 54 провадженнях (у 2016 - 47).

Розглянуто 225 кримінальних проваджень за спрощеною процедурою (ч.З ст. 349 КПК України) (у 2016 - 199).

Вжиття організаційно-практичних заходів позитивно сприяла налагодженню роботи місцевої прокуратури з питань апеляційного оскарження.

Зокрема, протягом 1 півріччя 2017 року рівень апеляційного реагування на незаконні вироки збільшився до 85,7% (2016 - 37,5%,). якість апеляційного реагування - 54,6%.

У поточному році Апеляційним судом Дніпропетровської області розглянуто 33 (4) апеляційні скарги прокурора, з яких задоволено - 18(3).

Рівень апеляційного реагування на ухвали сулу складає 100% (середньо обласний 99.3%), якість апеляційного реагування складає 75% (по області 74%).

Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях (справах), а також інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян

Однією з конституційних функцій діяльності органів прокуратури, визначених п. 4 ст. 121 Конституції України та ст.ст. 2, 26 Закону України «Про «прокуратуру», є здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

З метою недопущення порушень конституційних прав затриманих, заарештованих та ув'язнених, а також інших осіб, до яких застосовано заходи примусу, Дніпродзержинською місцевою прокуратурою минулого року систематично проводилися перевірки у Дніпродзержинській виправній колонії УДПтСУ у Дніпропетровській області. територіальних підрозділах кримінально-виконавчої інспекції міста, органах Національної поліції, міграційної служби, та органах державної виконавчої служби.

У порівнянні із показниками аналогічного звітного періоду минулого року посилено роботу на даному напрямі нагляду, внаслідок чого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 12 посадових осіб органів Національної поліції України (2016 - 7).

За результатами перевірок, проведених протягом 6 місяців поточного року в уповноважених органах з питань пробації внесено 5 документів прокурорського реагування.

Також місцевою прокуратурою виявлено, задокументовано та направлено до прокуратури області матеріали за фактом вчинення службовими особами Південного РС Кам’янського МВ уповноваженого органу з питань пробації кримінального правопорушення, передбаченого с г. 366-1 ч.1 КК України.

Також, за результатами здійснення прокурорського нагляду в органах Державної виконавчої служби України розпочато досудове розслідування за фактом вчинення державними виконавцями злочину , передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Стан законності у сфері захисту прав і свобод громадян

та інтересів держави

Упродовж 6 місяців 2017 року пред'явлено 13 позовів на загальну суму 10.4 млн. грн.: з них в інтересах держави в сфері державної га комунальної власності — на суму 1,2 млн. грн.; в бюджетній сфері - 4 на суму 7,04 млн. грн.: екологічна сфера - 1 на суму 3 1 тис. грн.; з питань земельних відносин - З на суму 1 605 тис. грн.

Також на відміну від минулого року прокуратурою подано до Господарського суду Дніпропетровської області позов в сфері публічних закупівель, провадження по якому закрито у зв'язку добровільним виконанням відповідачем позовних вимог прокурора.

За результатами моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень внесено 6 апеляційних скарг про скасування рішень судів, якими визнано право власності на самочинно побудовані об'єкти нерухомості загальною площею 4 387 кв.м., з яких 3 апеляційним судом задоволено.

Дніпродзержинською місцевою прокуратурою активізовано роботу із забезпечення виконання судових рішень, так на теперішній час збільшено реальне виконання з 635 тис. грн. до 5,3 млн. грн., у порядку відомчого контролю внесено 10 скарг, які розглянуті та задоволені.

Стан законності щодо захисту прав і свобод дітей

Завдяки належної організації роботи ювенальної юстиції, упродовж 1 півріччя 2017 року заявлено 3 позови на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства, за результатами розгляду яких: задоволено І позов на суму понад 200 тис.грн., провадження ще за 1 позовом закрито у зв'язку із добровільним виконанням. 1 позов перебуває на розгляді

Крім цього, заявлено 2 позови у порядку цивільного судочинства про стягнення збитків, завданих корупційними правопорушеннями керівників навчальних закладів м. Кам'янського на загальну суму 35 тис.грн.

Забезпечено участь у розгляді судами 4 справ за позовами інших осК5 на захист прав дітей.

За результатами здійснення представницької діяльності у сфері охорони дитинства розпочато 1 кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 366 КК України, яке направлено до суду.

З початку 2017 року місцевою прокуратурою вжито заходів щодо завершення судового розгляду 4 кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх, які перебували у судах понад 1 рік.

Стан додержання законності щодо звернення громадян

Протягом поточного року місцевою прокуратурою вирішено 361 звернення.   І

У більшості випадків звернення стосувались питань досудового розслідування.

Безпосередньо з вирішених 307 звернень зазначеної категорії:

-           щодо поновлення конституційних прав громадян в межах КТІК України З звернення;

-           на дії слідчих територіальних підрозділів органів національної поліції 236 звернення:

-             на дії процесуальних керівників у кримінальних провадженнях З звернень.

З питань участі у кримінальному провадженні в суді надійшло 13 звернень, представництва інтересів громадян га держави в суді - 2 звернення, захисту прав дітей - 1 звернення.

З питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів вирішено 1 звернення.

За результатами розгляду ЗО звернень прийнято рішення про їх задоволення.

Протягом року 290 звернень направлено до інших відомств, повернуто заявникам або залишено без розгляду 5 звернень та 6 направлено до інших прокуратур. Виключено з обліку 23 звернення.

На особистому прийому прийнято 384 громадянина, з них 80 - особисто керівником прокуратури, у тому числі 27 - в'язні. Задоволено 1 звернення з тих, що прийняті особисто керівником прокуратури.

За вказаний період часу до Дніпродзержинської місцевої прокуратури надійшло 4 інформаційних запити, з них:

-          надіслано іншим розпорядникам інформації І запит;

-           надано інформацію на 3 запити.

ЗМІ

З метою відновлення довіри суспільства та авторитету органів прокуратури, а також забезпечення гласності, формування об'єктивної громадської думки про діяльність органів прокуратури, належним чином організовано висвітлення роботи місцевої прокуратури у різних засобах масової інформації.

Зокрема, направлено 5 (4 минулий рік) інформацій в органи влади, 162 (149) виступів в ЗМІ.

Направляю дану інформацію відповідно до п. 5 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» для використання в роботі.

 

З повагою Керівник

Дніпродзержинської місцевої

прокуратури                                                                                                 М Захаров