Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янського обговорили подолання кризи на ринку праці

У Кам’янському на базі Навчального відділення Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості пройшло засідання круглого столу «Взаємодія стейкхолдерів в умовах впровадження елементів дуального навчання для якісної професійної підготовки фахівців». Захід відбувся в межах реалізації Міжнародного українсько - німецького проєкту «ЕХАМ».

У роботі круглого столу від обласної служби зайнятості взяли участь заступник директора – начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталія Селякова й заступник директора Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, ЕХАМ-експерт Сергій Сороквашин. Долучилися до круглого столу 15 підприємств Кам’янського різних галузей (виробництво чавуну, сталі та феросплавів, виробництво коксу та коксопродуктів, виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу) та представники закладів професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти регіону.

Учасники засідання обговорили питання подолання кризи на регіональному ринку праці шляхом впровадження елементів дуальної системи професійного навчання, організацію профорієнтаційної роботи серед молоді, участь Дніпропетровської служби зайнятості в українсько-німецькому Проєкті «ЕХАМ Дніпро».

Також розглянули результати роботи пілотного проєкту Інститут «Консультанта роботодавця», який працює на Дніпропетровщині з серпня поточного року. Наталія Селякова зазначила, що для впровадження даного проєкту обрали Дніпропетровщину, тому що область є потужним промисловим регіоном з найбільшою кількістю роботодавців.

«Завдяки індивідуальній та конструктивній роботі із роботодавцями за два місяця дії Проєкту щонайменше 1,9 тисячі роботодавців, які працюють у провідних галузях економіки, звернулися до служби зайнятості по допомогу в укомплектуванні вільних робочих місць. Більше тисячі безробітних скерували на проходження професійного навчання під конкретні замовлення роботодавців із подальшим гарантованим працевлаштуванням», – зазначила Наталія Селякова.

У свою чергу представники роботодавців Кам’янського відзначили, що новий сервіс обслуговування дозволить оперативно вирішити проблеми зайнятості у регіоні, а впровадження навчання з елементами дуальної системи покращить якість професійної підготовки кваліфікованих працівників, у яких зараз є потреба.

На круглому столі учасники домовились про подальшу взаємодію та співпрацю, а також налагодження конструктивного соціального діалогу.

07 жовтня 2019