Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському відбувся захід «Місце зустрічі – діалог»

У Кам’янському в НВО-ліцеї НІТ у рамках роботи громадського «Університету третього покоління» до Дня визволення міста від нацистських загарбників відбувся захід «Місце зустрічі – діалог».

Модераторами заходу були: голова міської організації ветеранів Людмила Тесьолкіна; заступник директора НВО-ліцею Тетяна Крючкова; член Молодіжної ради Кам’янського Анастасія Громова.

Відбулася зустріч із нашими земляками – колишніми в’язнями нацистських концтаборів. Їх, ще маленькими та юними, вивезли до Німеччини під час окупації міста. Повернулися не всі, а ті, хто повернувся, назавжди стали «номерними» на рідній землі. На них чекали радянські табори, допити та перевірки. На хорошу роботу чи на навчання цих людей не брали і все своє життя вони змушені були «виправдовуватись» за те, що пройшли через тяжкі випробування.

На заході були присутні ветерани та діти війни, колишні в’язні (найстаршому – 93 роки) та діти тих в’язнів, хто не дожив до наших днів. Учасники зустрічі передивилися фільм, представлений  керівником проекту Вікторією Петеримовою у рамках програми «Місце зустрічі – діалог», за підтримки німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє.» та громадської організації «Турбота про літніх людей в Україні». Присутні обмінялися думками, емоціями, які дійсно йшли від серця до серця. Це був живий урок  глибинної історії, без якого не можливо побудувати справедливе і світле майбутнє, виховати справжніх громадян своєї країни.

07 листопада 2019