Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У бібліотеці Кам’янського навчають медіаграмотності

У Кам’янському в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки імені Тараса Шевченка працюють курси медіаграмотності. Програма курсу складається з 5 занять і розрахована на 5 тижнів. Перші учасники курсів – 22 фахівці публічних бібліотек, 15 - шкільних  та один представник управління культури.  

Курс з інфомедійної грамотності розроблений та впроваджений посольствами США та Великобританії в Україні у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX, освітньою студією EdEra та Міністерством освіти України. Програма курсу створена з урахуванням вимог Нової української школи і має на меті навчити громаду виявляти на просторах мережі дезінформацію чи пропаганду, не бути жертвою емоційних маніпуляцій, розуміти складності сучасної інформаційної системи та ролі окремих користувачів у ній.

Фасилітатором курсів або ж тим, хто організовує успішну групову комунікацію, виступає заступник директора Центральної бібліотечної системи Тетяна Герасюта, яка пройшла конкурсний відбір у організаторів проєкту. Вона зазначає: особисто їй дуже цікавий цей курс, де можна не тільки викладати, а й навчатися.

«На кожного із нас падає величезний обсяг інформації і сенс курсу медіаграмотності полягає в тому, щоб донести до людей що таке медіа, як вони впливають на суспільство та маніпулюють нами, як не потрапити на гачок ЗМІ, зрозуміти, що тебе обманюють, виявити, що це не брехня, фейк, фотожаба. Адже іноді людина навіть не користується критичним мисленням. Ось на це й націлений наш тренінг. Ми опановуємо знання, які будуть корисні кожному», –  сказала Тетяна Герасюта.

По закінченню курсів кожен учасник виконає фінальну роботу, захистить її та отримає сертифікат зразку Американського будинку, погоджений Міністерством освіти та науки України, який дорівнюється курсам підвищення кваліфікації.

Курс медіаграмотності – тривалий  проект, зазначила Тетяна Герасюта. Після  того, як перші студенти закінчать його почнеться набір нової групи.

08 жовтня 2019