Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Різдвяний вечір у музеї Кам’янського

7 січня у музеї історії Кам’янського відбувся традиційний захід «Різдво у музеї», який зібрав навколо себе шанувальників українських звичаїв та обрядів. 

Різдво як одне з найбільших християнських свят є символом народження світла, символом спасіння людства, символом любові, доброти та радості, а отже – одним із найбільш улюблених у народі свят.

Музейне дійство почалося опівдні з майстер-класу з плетіння Дідуха – своєрідної української ялинки, який символізує єднання світу живих зі світом предків, добробут та злагоду в родині. Дідух за традицією плела (а допомагали їй відвідувачі музею) заслужений майстер народної творчості Наталія  Рибак  із Петриківки.  

Також відвідувачі мали можливість придбати вироби, прикрашені петриківським розписом, та виготовлені із соломи  традиційні павучки-обереги, квіти, шишки тощо.

Різдвяні вечорниці, що розпочалися о 16-й годині, були надзвичайно насиченими. Відкрила їх своїм привітанням директор музею Наталія Буланова.  Участь у заході також взяв секретар міської ради Олександр Залевський, який побажав усім українцям злагоди та єднання.  А настоятель парафії Преображення Господнього УГКЦ отець Ігор закликав частіше чинити добро і берегти традиції та родинне тепло.  

Колядницький гурт етнографічного музею «Джерело» СЗШ №19 привітав присутніх традиційними українськими колядками, а своїм ніжним співом усіх потішила солістка Поліна Пітько, виконавши колядки «У місті Віфлеємі» та «Коляда  моя,  коляда».

Парафія Преображення Господнього Української греко-католицької церкви представила на музейному святі два вертепи: один – у виконанні дітей, вихованців недільної школи, який зачарував лагідністю дитячих голосів, а другий – у виконанні дорослих акторів – був майстерно розіграний під керуванням заслуженого артиста України Юрія Малікова.

Також на заході було презентовано  художню виставку «Різдво Христове – 2019», основу якої складають твори з фондів Музею сучасного образотворчого мистецтва (м. Дніпро) та Музею історії Кам’янського. Традиція представляти на Різдвяну виставку в музеї нові твори була підтримана членами Національної Спілки художників України С. Бабічем, О. Чегоркою, художниками А.Михальчук, Г. Мішиною, майстрами народної творчості Н. Панібудьласка, В. Рябою та ін. Виставка працюватиме до 3 лютого.

09 січня 2019