Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги розпорядників бюджетних коштів міста!

Створено: 2019-04-09 05:36:35Оновлено: 2019-04-09 05:39:59

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України листом від 01.04.2019 №3304-04/13647-06 повідомляє щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель. В рамках підписаної Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, Україною були взяті зобов’язання щодо приведення національного законодавства з питань публічних закупівель у відповідність до директив ЄС шляхом поступової гармонізації.

Затверджено Стратегію реформування системи публічних закупівель та План заходів щодо її реалізації, яким передбачено, зокрема, запровадження Кодексу поведінки для всіх суб’єктів сфери публічних закупівель, що встановлюватиме єдині правила поведінки суб’єктів сфери публічних закупівель.

За результатами проведеної роботи Мінекономрозвитку спільно з Проектом ЄС «Підтримка реалізації стратегії реформування публічних закупівель» (далі – Проект ЄС) напрацьовано Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель. Крім того, проектом ЄС додатково проведено аналітичний огляд Кодексів етики публічних закупівель, що діють в країнах-членах ЄС та підготовлено звіт «Кодекси поведінки щодо публічних закупівель».

Оскільки рівень етичної культури замовників і обґрунтованість прийнятих рішень впливають на ступінь довіри, прозорості та справедливості при проведенні процедур закупівель, Мінекономрозвитку з метою формування загальноприйнятих норм етичної поведінки, дотримання основних принципів здійснення закупівель, запобігання можливим правопорушенням та конфлікту інтересів пропонує замовникам використовувати розроблені Настанови.

З метою забезпечення якісного, прозорого й безконфліктного здійснення процесу закупівель також додаються Настанови щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель (Додаток 1) та огляд практик ЄС стосовно Кодексів поведінки щодо публічних закупівель Проекту ЄС (Додаток2).

Зазначені листи інформативного характеру, для зручності користування замовниками та учасниками процедур закупівель, розміщено на офіційному веб-сайті Кам`янської міської ради у розділі "Інформація громаді" у підрозділі "Нормативно-правова база у сфері публічних закупівель".