Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Роботодавцям Кам’янського роз’яснювали, як укладати колективні договори

4 липня у Кам’янському під головуванням начальника відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради Івана Процика пройшов семінар-нарада з питань роз’яснення чинного законодавства щодо укладення колективних договорів. У заході взяли участь керівники та представників профспілкових організацій закладів охорони здоров’я міста.

Відділ праці та соціально-трудових відносин міської ради систематично проводить роботу з керівниками підприємств, установ та організацій міста з питань укладання колективних договорів (угод) та дотримання трудового законодавства, контролює їхнє виконання.

З метою колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Кам’янського, у місті діє постійна комісія з розгляду на відповідність вимогам чинного законодавства колективних договорів, наданих для повідомної реєстрації, засідання якої проводяться у разі надходження на реєстрацію колективних договорів.

Під час семінару присутнім наголосили, що регулювання соціально-трудових відносин на практиці здійснюється шляхом укладання колективних договорів (угод), які є основним локальним нормативно-правовим документом на підприємствах.

Зміст колдоговорів забезпечує представництво і захист трудових і соціально-економічних прав працівників, насамперед, в оплаті та охороні праці, а також інші питання, які не врегульовані законодавством і мають визначатися лише колдоговором.

Характерним для колективно-договірної роботи стає зростання певних труднощів, пов’язаних із процедурою підготовки та узгодження проектів колективних договорів. Саме на це під час семінару і звернули увагу присутніх.

Станом на 1 липня колективними договорами охоплено 230 підприємств, установ та організацій міста, урегульовані відносини близько 24,5 тисяч працівників.

За видами економічної діяльності колективні договори укладені:

- промислові підприємства – 24;

- будівництво – 4;

- охорона здоров’я та соціальна допомога -14;

- освіта – 123;

- державне управління – 17;

- надання послуг - 34;

- інші – 7.

Учасникам семінару було надано зразки титульного аркуша колективного договору (змін та доповнень) та супроводжувальний лист на реєстрацію колективного договору (змін та доповнень).

Підсумовуючи засідання, Іван Процик нагадав, що консультацію з питань, які виникають у сторін колективного процесу у ході підготовки та укладення колдоговорів, можна отримати у відділі праці та соціально-трудових відносин міської ради за адресою: м. Кам’янське, просп. Василя Стуса 10/12, каб. 211, 214. Контактний телефон: (098) 046 - 67 - 55.

09 липня 2019