Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Без кредитів та ризиків – у Кам’янському змінили порядок закупівлі муніципального транспорту

У Кам’янській міській раді під головуванням першого заступника міського голови Олександра Чернишова пройшло позачергове засідання комісії ТЕБ та НС, на якому розглядали питання придбання автобусів для транспортного комунального підприємства.

На сьогодні у Кам’янському є підписаний із ПАТ «ДМК» меморандум на 40 мільйонів гривень на придбання автобусів для міського автотранспортного підприємства КАТП 042802. Олександр Чернишов зазначив: міський голова Андрій Білоусов провів аналіз ринку підприємств-виробників транспорту та ретельно вивчив усі пропозиції. У результаті фахівці Кам’янського визначилися з характеристиками міського транспорту та склали список вимог до автобусів, які планують придбати для міста.

Закупівля транспорту планувалася за рахунок укладання договору фінансового лізингу з ПАТ Акціонерний Банк «Укргазбанк». Та, як повідомила директор департаменту економічного розвитку міської ради Галина Єрмоленко, у липні банк вніс до проекту договору суттєві доповнення, які тепер комунальне підприємство виконати не в змозі.

Потреба в оновленні автопарку міста стоїть дуже гостра – наголосили на засіданні. Начальник управління транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Дмитро Конельський зазначив: тільки за поточний рік до управління надійшло понад 550 скарг від громадян щодо стану громадського транспорту у місті та невиконання перевізниками вечірніх графіків руху.

Крім цього, у 2020 році закінчується термін дії укладених із перевізниками договорів. Укладати нові ні з ким – зауважив Дмитро Конельський, адже у підприємств-перевізників рухомий склад вже давно не оновлювався і не відповідає технічним нормам. До того ж, згідно з законодавством, до 2020 року не менше 50% громадського транспорту має бути пристосованим для людей з інвалідністю, чого на сьогодні Кам’янському не пропонує жоден перевізник. Придбавши муніципальний транспорт міська влада припинить монополію на перевезення пасажирів та вирішить проблему неякісних транспортних послуг.

За підрахунками фахівців, щоб забезпечити у місті комфортний рух усіма маршрутами потрібно 100 нових автобусів європейського зразку.

Таким чином, перед міською владою стоїть завдання терміново вирішити питання закупівлі автобусів для комунального автотранспортного підприємства КАТП 042802.

Комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила відмовитись від кредитів та надати дозвіл комунальному підприємству закупити автобуси самостійно за кошти меткомбінату.

«Міський голова ставить перед нами завдання закупити 30 автобусів до кінця року. На наступний рік буде закладено в бюджет кошти закупівлю нових автобусів. Таким чином будемо партіями закупати нові комунальні автобуси та оновлювати автопарк», – сказав Олександр Чернишов.

На початку заплановано придбати 20 автобусів, до кінця року – ще 10.

09 серпня 2019