Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Семеро кам’янчан завоювали медалі Чемпіонату світу з бразильських шашок

З 26 серпня по 3 вересня у турецькому Ізмірі відбувся молодіжний чемпіонат світу з шашок. 60 спортсменів із 8 країн розігрували у трьох турнірах 36 комплектів медалей і кубків. Юні українці, серед яких було 8 кам’янчан, вибороли 47 нагород різного ґатунку.

Бразильська версія – це гра у шашки-64, але за правилами стокліткових шашок. Після тривалої перерви, минулого року міжнародна федерація шашок FMJD повернула у свій календар змагання з «бразилок». І одразу в цьому виді українці стали одними з кращих у світі.

Цього року на подібні змагання у Туреччину відправились одразу восьмеро ведучих спортсменів Кам’янського і майже всі вони повернулися з нагородами. За підсумками трьох турнірів із блискавичної, швидкої та класичної програм в активі кам’янчан 18 медалей – 5 золотих, 12 срібних і 1 бронзова.

Найкраще виступили юнаки. На рахунку учня технічного ліцею імені Анатолія Лигуна, майстра спорту Данііла Агаркова 3 золоті нагороди у «бліці», «рапіді» і «класиці» (вікова категорія B17). Весь комплект нагород (категорія B20) виборов і майстер спорту Олександр Шнейдер. Учень школи №40 став чемпіоном світу в швидких шашках, у «бліці» він був другим, а у класичній програмі – третім. Чемпіонський титул тепер має і учень колегіуму №16, першорозрядник Андрій Махонін. Юний вундеркінд бездоганно виступив у блискавичній грі категорії B11 – перше місце, а у швидкій та класичній програмах він був другим. Новоспечений кандидат у майстри спорту, учень ліцею НІТ, Андрій Блоха відзначився у категорії B14 двома срібними медалями у «бліці» і «класиці». У дуже серйозній компанії грав першорозрядник Антон Малий, а у підсумку найкращого результату студенту ДДТУ вдалося досягти у блискавичній грі, де він був четвертим.

Протягом всіх трьох програм чемпіонату світу виступ дівчат був стабільними. У їхньому активі лише срібні нагороди. Майстер спорту Віра Попруга свої минулорічні золоті нагороди у категоріях G17 і G20 поміняла на срібні у найстаршій категорії G26. Тепер в активі спортсменки 6 медалей чемпіонату світу з бразильських шашок. Перші свої нагороди світового рівня вибороли першорозрядниці – учениця ліцею НІТ Анастасія Губарєва  і студентка ДДТУ Анна Зозуля. Дівчата продемонстрували однаковий результат у блискавічній грі, де вони були другими у категоріях G17 і G20 відповідно. У швидкій і класичній програмах більше поталанило Анастасії. Всього її активі 3 срібні медалі.

Вдалий виступ всієї української молодіжної команди дозволив піднятися збірній України на найвищу сходинку п’єдесталу в командному заліку класичної програми. Таким чином, вся вісімка кам’янчан стала чемпіонами світу і в командному заліку.

Всі учасники є вихованцями тренерів ДЮСШ №2 Ігоря Губарєва, Дмитра Савінського та Олени Короткої.

09 вересня 2019