Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Керівникам житлово-будівельних кооперативів Кам’янського розповіли про зміни в законодавстві

7 вересня відбулась робоча нарада з головами правління житлово-будівельних кооперативів міста (ЖБК), яку проводить щомісяця відділ з питань діяльності органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради.

Цього разу присутні обговорили зміни в законодавстві України, які безпосередньо стосуються діяльності житлово-будівельних кооперативів.

Як зазначила заступник міського голови, керуючий справами Світлана Колісніченко, нещодавно набрали чинності зміни в законодавстві, які покладають на всіх юридичних осіб обов’язок надати державному реєстратору оновлену інформацію про структуру власності та своїх кінцевих бенефіціарних власників (бенефіціарів).

Дія закону розповсюджується як на комерційні, так і на неприбуткові організації, в яких бенефіціарних власників немає як таких. Тому, всі житлово-будівельні кооперативи мають подати державному реєстратору інформацію про відсутність бенефіціарних власників.

Начальник відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Лілія Петрусь наголосила на необхідності подання документів державному реєстратору до кінця поточного року. До 10 жовтня 2021 року реєстраційна послуга безкоштовна, після вказаного терміну послуга вже буде платною. Крім того, щорічно необхідно буде підтверджувати відомості про структуру власності протягом 14 днів з дати реєстрації юридичної особи. Для здійснення зазначених дій необхідно звернутися з відповідними документами до ЦНАПу за адресою: м. Кам`янське, просп. В.Стуса, 10/12.

Лілія Петрусь звернула увагу присутніх на те, що за неподання вказаної інформації або несвоєчасне її подання встановлена відповідальність, яка покладається на керівника юридичної особи у вигляді штрафу.

Як зазначила начальник відділу з питань діяльності органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради Вікторія Родіонова, спеціалісти відділу готові надати практичну допомогу по оформленню відповідних документів, для чого голови ЖБК можуть звернутись за адресою: просп. Свободи, 2/1 (кім.205).

09 вересня 2021