Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Селище Карнаухівка тепер у складі Кам’янського

На останній сесії міської ради депутати прийняли рішення про надання згоди на добровільне приєднання Карнаухівської територіальної громади до Кам’янської міської територіальної громади.

Мешканці селища Карнаухівка провели громадські обговорення та звернулися до Кам’янської міської ради з листом щодо приєднання до складу міста селища, як старостинського округу. Статус старостинського округу дозволяє зберегти селище, як окрему територію в складі міста, інтереси якої представляє староста.

«Адміністративно-територіальна реформа, яка відбувається у нашій державі, із 1 січня взагалі не передбачає такої одиниці як селище всередині міста. Якщо б вони не звернулися до нас із такою пропозицією, Карнаухівка стала б просто районом міста, наприклад, як Романкове чи Тритузне. Ставши старостинським округом, Карнаухівка збереже свою ідентичність та автентичність і матиме власного представника, який лобіюватиме інтереси селища у міській раді», – зазначив секретар міської ради Олександр Залевський та подякував депутатам за рішення, прийняте більшістю голосів.

Селище Карнаухівка виникло на місці козацького зимівника у 1737 році і отримало назву на честь прізвиська козака Карнауха. На той час там мешкало кілька родин, які вели господарство та забезпечували січових козаків продуктами. Інтенсивне заселення селища із плодючими землями йшло після 1775 року, коли було ліквідовано Запорізьку Січ. Усі нащадки козаків мали «вольності», тож Карнаухівка ніколи не знала панщини.

Сьогодні кількість мешканців селища складає близько 7 тисяч. На території Карнаухівки налічується 2,5 тисячі будинків, працюють дитячий садок, школа, бібліотека, будинок культури та амбулаторія. Власними силами мешканці створили музей, де зберігаються унікальні старовинні речі. Має селище і свій власний герб, розроблений самими карнаухівцями. Він складається з чисельних символів, що відображують історичне минуле, територіальну належність, а також основні життєві принципи сільської громади: чесність, щедрість, мир. Візитівкою селища є його засновник – козак Карнаух, на честь якого закладено пам’ятний камінь, а також неповторна козацька каша, яку традиційно готують мешканці на великі свята.

09 жовтня 2019