Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському пройде хресна хода з чудотворною іконою Божої Матері

11 жовтня до Кам’янського прибуде чудотворна ікона Божої Матері «Призри на смирення» із київського Свято-Введеньского монастиря. Духовенство Кам’янської єпархії з нагоди прибуття святині проведе хресну ходу у центрі міста.

Управління єпархії звернулося до міської влади за сприянням у проведенні масштабного заходу. За дорученням міського голови Андрія Білоусова основні питання щодо організації та проведення ходи обговорили на нараді під головуванням його заступника Тетяни Завгородньої.

Зустріч ікони Божої Матері відбудеться о 17:00 на площі Визволителів, звідки і почнеться хресна хода. Духовенство єпархії та віруючі люди рушать зі святинею по непарній стороні проспекту Свободи до Свято-Миколаївського кафедрального собору. Супроводжуватимуть хресний хід зупинки з читанням Святого Євангелія, молитвами за благополуччя мешканців міста, закликанням Божої допомоги для настання миру в Україні. На майдані Героїв, біля пам’ятного знаку військовим відбудеться заупокійна літургія та покладання квітів, після чого учасники продовжать ходу до собору.

Як зазначив представник єпархії, Архідиякон Макарій, очікується, що у ході братимуть участь біля 1000 вірян – не тільки із Кам’янського, а й з інших міст області. Адже до Дніпропетровщини цю поважну святиню привозять вперше.

Задля безпеки учасників за маршрутом ходи буде перекрито рух транспорту. Проте, враховуючи те, що захід припадає на кінець робочого дня, на нараді вирішили: після того, як учасники ходи проходитимуть відрізок шляху між перехрестями, рух поступово відновлюватимуть.

Обов’язково під час ходи буде забезпечено охорону громадського порядку та супровід черговою каретою швидкої медичної допомоги.

Духовенство єпархії запрошує кам’янчан долучитися до хресної ходи та соборної молитви. Образ перебуватиме у Свято-Миколаївському кафедральному соборі з 11 до 20 жовтня. Щодня відбуватимуться уставні богослужіння, о 13:00 перед образом будуть служити молебні та проходитиме освячення води.

Як повідомили в єпархії, ікона «Призри на смирення» є чудотворною, в 1993 році образ Богородиці з немовлям чудово відбився на склі, яке прикривало ікону. Перед цим образом моляться про благодатну допомогу в усіх життєвих негараздах, а також відомі численні випадки зцілення від хвороб після молитов перед образом.

09 жовтня 2019