Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам`янському відкрився фестивалю сучасної української поезії «Материк»

8 листопада у Кам'янському стартував другий фестиваль сучасної української поезії «Материк». Церемонія відкриття заходу пройшла в адміністративній будівлі Центрального міського парку культури і відпочинку.

Цього року на фестиваль завітали  поети з Києва, Запоріжжя, Львова, Вінниці, Тернополя, Одеси, Дніпра, лауреати Шевченківської та Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського та, звичайно ж, митці Кам’янського.

Відкривав фестиваль член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, громадський діяч, поет Сергій Злючий, який у 2017 році на благодійні кошти кам'янчан заснував цей проект. Фестиваль фінансується з міського бюджету у межах проекту «Бюджет участі». Цей культурний захід увійшов до десятки кращих проектів, представлених на міському конкурсі, і є унікальним в нашій країні.

На творчий вечір видатних українських поетів і діячів мистецтва завітали міський голова Андрій  Білоусов та секретар  міської ради Олександр Залевський.

Андрій Білоусов зазначив, що пишається тим, що саме в Кам'янському проводиться такий масштабний літературний захід. Це доводить, що наше місто відоме не лише як промисловий гігант, але і як центр культури і освіти.

«Дуже приємно, що Кам’янське стає поетичним центром України. Сподіваюсь, що це тільки початок і у наступні роки до нас приїжджатиме ще більше поетів з усіх куточків країни. Символічно, що відкриття фестивалю української поезії відбувається саме напередодні Дня української писемності та мови. Користуючись нагодою, хочу привітати вас із цим святом. Мова є силою, що об’єднує  народ, найдорожчим духовним скарбом, який  передається з покоління в покоління. Бажаю вам успіхів, творчих сил та натхнення», – сказав міський голова.

На знак подяки організатори вручили міському голові альманах – літературний збірник із творами українських письменників.

Фестиваль буде проходити на 10 локаціях з 8 по 10 листопада.У фіналі відбудеться презентація першого альманаху сучасної української поезії «Материк».

09 листопада 2018