Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Про ефективність впровадження електронної системи закупівель ProZorro у місті Кам`янське у 2016 році

Упровадження електронної системи закупівель ProZorro в межах міста розпочалося наприкінці 2015 року. Міським головою Білоусовим А.Л. було прийнято рішення про участь у пілотному проекті щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 №501-р, та 7 грудня 2015 року видано розпорядження №286-р "Про запровадження практики електронних закупівель за кошти міського бюджету". На виконання розпорядження міського голови виконавчі органи міської ради, бюджетні заклади та установи міста, комунальні підприємства міської ради здійснили реєстрацію в електронній системі та з 01 січня 2016 року почали здійснювати закупівлі, вартість яких не перевищувала вартісні межі, встановлені Законом України "Про здійснення державних закупівель", із застосуванням електронної системи.

За допомогою застосування модулю аналітики електронної системи закупівель ProZorro досліджено внесок Кам`янської міської ради, її виконавчих органів, підпорядкованих підприємств і установ у загальні показники по Дніпропетровській області та України в цілому.

Загалом Дніпропетровська область станом на 01.03.2017 посідає 1 місце серед областей України за кількістю проведених закупівель із застосуванням електронної системи ProZorro. Кам`янська міська рада, за тими ж показниками, по області займає 3 місце після Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпровської міської ради, серед усіх міст України - 6 місце та 22 місце - у загальному рейтингові замовників країни (приблизна кількість організаторів становить майже 24 тисячі).

Рейтинг замовників враховує загальну кількість проведених закупівель з моменту впровадження системи, яке відбувалось поетапно, починаючи з 2015 року. Місто приєдналося до роботи в системі лише з 01 січня 2016 року. Отже ініціатива міського голови щодо впровадження у місті практики застосування електронної системи закупівель ProZorro принесла очікуваний та ефективний результат, про що свідчить наведений вище розподіл місць у загальному рейтингові організаторів.

В електронній системі закупівель ProZorro у 2016 році загалом по місту Кам`янське зареєструвалося 138 замовників, якими було оголошено 2791 закупівлю (допорогові та інші види процедур закупівель) на планову суму 505,16 млн.грн. У результаті застосування організаторами закупівель електронної системи було отримано загальну економію у розмірі 40,0 млн.грн.

Кам`янською міською радою та її виконавчими органами за 2016 рік здійснено 2222 закупівлі очікуваною вартістю 444,87 млн. грн, із них успішно завершено 1630 закупівель на суму 324,36 млн. грн, у результаті чого отримано 12,57 млн. грн підтвердженої економії.

Серед загальної кількості процедур закупівель:

– за конкурентністю 84% складають конкурентні процедури, 16% – неконкурентні;

– за видами процедур закупівель 93% складають допорогові закупівлі, 7% – надпорогові закупівлі;

– за кількістю пропозицій на 1 торги: 2,38 – на допорогові закупівлі, 3,07 – на тендерні процедури.

Очікувана вартість процедур, оголошених у ІV кварталі 2016 року, становить 385,67 млн. грн і складає майже 87% від очікуваної вартості закупівель, здійснених за рік. Більшість процедур проводилась виконавчими органами міської ради на очікувану вартість для забезпечення потреб у 2017 році, пов'язаних із підтримкою стабільної життєдіяльності міста, оперативним вирішенням невідкладних питань. Відсутність подібних закупівель у І-ІІ та початку ІІІ кварталу 2016 року обумовлюється тим, що в цей період офіційним веб-порталом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, із використанням якого проводились процедури закупівель (тендери), був www.tender.me.gov.ua. Відповідно, процедури, проведені у зазначений період, не враховуються у загальних показниках електронної системи закупівель ProZorro.