Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У місті Кам’янському проведено семінар - нараду з питань роз’яснення чинного законодавства щодо укладення колективних договорів

04.07.2019 у м. Кам’янському під головуванням начальника відділу праці
та соціально-трудових відносин міської ради Процика І.І. проведено
семінар - нараду з питань роз’яснення чинного законодавства щодо укладення колективних договорів, за участю керівників та представників профспілкових організацій закладів охорони здоров’я міста.

На семінарі були присутні представники відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради, управління охорони здоров'я міської ради, керівники та представники профспілкових комітетів закладів охорони здоров'я міста.

Відповідно до наданих повноваженнь, відділом праці та соціально-трудових відносин міської ради систематично проводиться робота
з керівниками підприємств, установ та організацій міста з питань укладання  колективних договорів (угод), дотриманням трудового законодавства, ведеться контроль за їх виконанням.

З метою колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, установах та організаціях міста та відповідно до  Конституції України, Закону України «Про колективні договори і угоди», постанови Кабінету Міністрів  від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих і регіональних угод, колективних договорів», рішення виконавчого комітету міської ради та інших нормативних актів в місті діє постійна комісія з розгляду на відповідність вимогам чинного законодавства колективних договорів, наданих для повідомної реєстрації, засідання якої проводяться по мірі надходження на реєстрацію колективних договорів.

Під час семінару присутнім було зауважено, що регулювання соціально-трудових відносин на практиці здійснюється шляхом укладання колективних договорів (угод), які є основним локальним нормативно-правовим документом на підприємствах.

Зміст колдоговорів забезпечує представництво і захист трудових і соціально-економічних прав працівників, насамперед, в оплаті і охорони праці, а також інші питання, які не врегульовані законодавством і мають визначатися лише колдоговором.

         Характерним для колективно-договірної роботи стає зростання певних труднощів, пов'язаних з процедурою підготовки та узгодження проектів колективних договорів, саме на це під час семінару і було наголошено присутнім.

         Станом на 01 липня 2019 року колективними договорами охоплено 230 підприємств, установ та організацій міста, урегульовані відносини близько 24,5 тис. працівників.

За видами економічної діяльності колективні договори укладені на:

  1. промислові підприємства – 24;
  2. будівництво – 4;
  3. охорона здоров’я та соціальна допомога -14;
  4. освіта – 123;
  5. державне управління – 17;
  6.  послуги - 34;
  7. Інші – 7.

Також усім присутнім було надано зразки титульного аркуша колективного договору (змін та доповнень) та супроводжувальний лист
на реєстрацію колективного договору (змін та доповнень).

Підсумовуючи засідання, начальника відділу праці
та соціально-трудових відносин міської ради Процик І.І. нагадав, що консультацію з питань, які виникають у сторін колективного процесу в ході підготовки та укладення колдоговорів, можна отримати у відділі праці
та соціально-трудових відносин міської ради за адресою: просп. Василя Стуса 10/12, каб. 211, 214. Контактний тел. 0980466755.