Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Інформація про виконання розпорядження міського голови від 17.01.2017 №18-р `Про затвердження плану заходів щодо запобігання корупції на 2017 рік`(зі змінами)

Створено: 2016-01-26 17:43:27Оновлено: 2017-07-11 05:45:19

 

 

Інформація

               про виконання розпорядження міського голови від 17.01.2017 №18-р «Про затвердження плану заходів щодо запобігання корупції на 2017 рік» (зі змінами)

 

Розпорядженням міського голови від 17.01.2017 №18-р, затверджено план заходів щодо запобігання корупції на 2017 рік (зі змінами) (додається), який направлено до 183 виконавчих органів, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності.

Керівниками виконавчих органів Кам’янської міської ради та підприємствами, установами, організаціями, що перебувають у комунальній власності міста забезпечується виконання затвердженого плану.

За перше півріччя (далі-звітній період) у межах повноважень забезпечено реалізацію законів України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014–2017 роки», «Про запобігання корупції».

Здійснюється робота щодо дотримання Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби  від 05.08.2016 №158 та які містяться в VI розділі Закону України «Про запобігання корупції».

Забезпечується дотримання прав і свобод людини і громадянина при розгляді звернень громадян за принципами Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки.

Посадовими особами відділу звернень громадян міської ради та керівниками виконавчих органів міської ради, підприємств установ та організацій, що перебувають у комунальній власності міста здійснюється належний контроль за оперативним реагуванням та своєчасним опрацюванням звернень громадян, які надходять на розгляд до Кам’янської міської ради з урядової телефонної «гарячої лінії» та багатоканальної телефонної лінії «Контакт-центр «Гаряча лінія голови облдержадміністрації».

У Кам’янській міській раді до 10.06.2017 функціонувала спеціальна телефонна «гаряча лінія», на яку громадяни, за їх бажанням, мали змогу надати інформацію про факти вчинення корупційних діянь (правопорушень) посадовими особами виконавчих органів міської ради за номером 56-50-81).Станом на 10.06.2017 звернень від громадян на зазначену лінію не надходило.  Згідно з розпорядження міського голови від 10.06.2017 №210-р «Про спеціальну телефонну «гарячу лінію» у Кам’янській міській раді» визначено для громадян, які бажають повідомити про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами виконавчих органів Кам’янської міської ради, спеціальну телефонну «гарячу лінію» за номером 3-12-89. Реєстрацію цих повідомлень здійснює відділ запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради.

В деяких виконавчих органах, підприємствах, установ та організаціях комунальної форми власності функціонує поштова скринька для громадян, які бажають надати керівництву інформацію про правопорушення пов’язані з корупцією та корупційні правопорушення посадовими особами.

Відділом звернень громадян міської ради щомісяця проводиться аналіз звернень громадян, що надійшли на розгляд до Кам’янської міської ради, та питань, з якими вони звертаються, в тому числі й питань щодо порушення вимог антикорупційного законодавства посадовими особами виконавчих органів міської ради.

Так, за звітній період до відділу звернень громадян міської ради надійшло 5 звернень громадян, реєстрацію яких здійснено згідно з Класифікатором Міністрів України від 24.09.2008 №858 (зі змінами), а саме громадянами у зверненнях порушено питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав та свобод (Індекс 12, код питання 5 (корупційні діяння (зловживання владою або службовим становищем). Інформація у зверненнях громадянина не стосувалась посадових осіб органів місцевого самоврядування. По одному зі звернень направлено повідомлення до органів прокуратури, як до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

На виконання розпорядження міського голови від 18.08.2011 №162-р, згідно з планом роботи відділу звернень громадян міської ради на 2017 рік передбачено надання громадськості безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини. Надання безоплатної первинної правової допомоги у міській раді здійснюється головним спеціалістом–юрисконсультом відділу звернень громадян міської ради в громадській приймальні Кам’янської міської ради. За звітній період надано безоплатну первинну правову допомогу 71 громадянину міста.

Відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради здійснюється за дорученням міського голови згідно із вимогами чинного антикорупційного законодавства перевірка повідомлень громадян та юридичних осіб щодо причетності посадових осіб Кам’янської міської ради її виконавчих органів та посадових осіб юридичних осіб публічного права до вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, та корупційних правопорушень.

Анонімних повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами органів місцевого самоврядування до відділу звернень громадян, відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами не надходило.

На офіційному веб-сайті Кам’янської міської ради (http://dndz.gov.ua/gromadi/zapobigannya_proyavam_koruptsii) розміщено та оновлюються нормативно – правові акти з антикорупційних питань.

Поширювались серед посадових осіб, депутатів міської ради:

- роз’ясненнями щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю; формою повідомленням про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування та формою декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,  затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року №3 (зі змінами);

-    рішення Національного агентства з питань запобігання корупції
від 06.09.2016 №20 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахункав установі банку-нерезидента та внесення зміни до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»;

-    Методичні рекомендаціями з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування до прирівняних до них осіб, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.07.2016 №2.

Кам’янська міська рада сприяє та забезпечує доступ громадськості до проектів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кам’янської міської ради для проведення громадської антикорупційної експертизи, а також аналізу та обговорення. Зокрема в лютому відбулося засідання тимчасової робочої групи  для розгляду експертних пропозицій Асоціації «Правозахист» та громадської організації «Легітимація основних свобод», на якому були розглянуті висновки громадської антикорупційної експертизи до 4  рішень  міської ради та 1 рішення виконавчого комітету міської ради. За результатами  аналізу всіх експертних пропозицій, які були оголошені та обговорені під час засідання, тимчасовою робочою групою затверджені висновки щодо реалізації пропозицій громадської антикорупційної експертизи.

З метою усунення корупційних чинників у адміністративних процедурах, проводиться робота щодо удосконалення роботи діючих центрів адміністративних послуг. Забезпечується функціонування, ведення та своєчасне оновлення на офіційному веб-сайті Кам’янської міської ради тематичного розділу, що містить інформацію, необхідну для отримання адміністративних послуг та організацію належної роботи за принципом «єдиного вікна».

Так, Кам'янським центром надання адміністративних послуг  ведеться співпраця з міжнародними представниками. В червні  його відвідали представники Німецької федеральної компанії GIZ, що діє в Україні за дорученням Уряду Німеччини.

На базі  Центру надання адміністративних послуг відкрився Офіс комунальних послуг, який полягає в оплаті послуг у адміністратора за технологією fast-pay та сервіс обслуговування громадян за місцем їх проживання «Мобільний офіс».

Скарг і звернень фізичних та юридичних осіб до відділу звернень громадян міської ради щодо порушення вимог антикорупційного законодавства посадовими особами під час надання адміністративних послуг не надходило.

До відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради не надходило інформації про: 

- притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, посадових осіб Кам’янської міської ради її виконавчих органів та юридичних осіб публічного права;

- про кількість пропозицій щодо скасування рішень міської ради та її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови (в тому числі визнаних незаконних в судовому порядку) виданих внаслідок вчинення корупційного правопорушення чи правопорушення пов’язане з корупцією.

Протягом звітного періоду відділом персоналу міської ради підготовлено 5 розпоряджень міського голови про службове розслідування, а саме:

-3 про проведення службового розслідування;

-1 про продовження службового розслідування;

-1 про припинення службового розслідування.

Відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради здійснюється робота щодо  виявлення корупціогенних факторів у діяльності Кам’янської міської ради її виконавчих органів та посадових осіб юридичних осіб публічного права, реалізація заходів щодо усунення зазначених факторів.

Протягом звітного періоду здійснювався постійний моніторинг виконання заходів мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів.

Відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради надавалися роз’яснення щодо порядку та шляхів врегулювання конфлікту інтересів при здійсненні своїх повноважень посадовим особам та депутатам Кам’янської міської ради, як суб'єктами відповідальних за корупційні правопорушення.

З метою запобіганню конфлікту інтересів відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради підготовлені розпорядження міського голови від:

- 23.01.2017 №29-р «Про зовнішнє врегулювання конфлікту інтересів у комунальному підприємстві Кам’янської міської ради «Готельний комплекс «Зоря»;

- 06.02.2017 №50-р «Про зовнішнє врегулювання конфлікту інтересів в управлінні екології та природних ресурсів міської ради»;

- 14.03.2017 №101-р «Про врегулювання конфлікту інтересів у департаменті комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно міської ради»;

- 06.04.2017 №146-р «Про врегулювання конфлікту інтересів у службі у справах дітей міської ради».

З метою удосконалення системи внутрішнього контролю,  відділом персоналу  міської ради здійснюється робота з кадровим резервом. Мета формування кадрового резерву полягає в можливості швидкого заміщення вакантних посад, які виникають внаслідок плинності кадрів.

Робота з формування кадрового резерву у виконавчих органах міської ради здійснюється відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про службув органах місцевого самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 №1386 та Порядку формування та ведення кадрового резерву виконавчих органів міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 20.12.2002 №87-04/ХХІV, є комплексною та ведеться в декілька етапів. Щорічно переглядаються та оновлюються списки осіб, зарахованих до кадрового резерву виконавчих органів міської ради, проводиться робота з кадровим резервом.

Розпорядженням міського голови від 28.12.2016 № 547-р«Про затвердження кадрового резерву виконавчих органів апарату Кам’янської міської ради на 2017 рік» затверджено кадровий резерв Кам’янської міської ради та її виконавчих органів на 2017 рік та організовано складання особистих річних планів особами, які зараховані до кадрового резерву Кам’янської міської ради та її виконавчих органів.

Відділом персоналу міської ради постійно проводиться робота щодо профілактики правопорушень та дотримання вимог законів України «Про запобігання корупції» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», здійснюється антикорупційний контроль при прийнятті кандидатів на службу в органи місцевого самоврядування.

Відповідно до підготовленого відділом персоналу розпорядження міського голови від 16.08.2016 №334-р «Про заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування в Кам’янській міській раді». Визначено склад конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування в апараті Кам’янської міської ради та її виконавчих органах до якого включено начальника відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради.

Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад у виконавчих органах міської ради, подають до відділу персоналу міської ради разом з іншими документами заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками та заповнюють електрону декларацію відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» за минулий рік. Працівники відділу, отримуючи документи, перевіряють дотримання правил їх заповнення, а також відповідність зазначених у них відомостей оригіналам документів.

Також, кандидати попереджаються про встановлені спеціальні обмеження, пов'язанні з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби. Вказані попередження підписуються кандидатами власноручно та зберігаються в їх особових справах. Ознайомлення з обмеженнями, пов'язаними з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби є обов’язковим при прийнятті на службу.

Протягом звітного періоду було забезпечено підготовку кадрових облікових документів 29 претендентів на заміщення вакантних посад.

Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування в апараті міської ради та її виконавчих органах, проходять співбесіду з визначеними посадовими особами. У ході співбесіди обговорюються питання щодо особливостей роботи претендента на його попередньому місці роботи, з’ясовується, чому саме він бажає працювати на службі в органах місцевого самоврядування, рівень професійних знань, фаховий досвід, ставлення до праці, моральні установки. Співбесіда проходе в умовах неупередженості, виключаючи прояви суб’єктивізму.

Висновки про наслідки співбесіди заносяться до картки погодження. Картка погодження оформлюється за формою, визначеною Порядком ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 №731.

Особи, які вперше зараховуються (приймаються, обираються) на службу в органи місцевого самоврядування, складають Присягу і підписують її текст, який зберігається за місцем роботи. Про складання Присяги робиться запису трудовій книжці.

З метою реалізації Закону України «Про очищення влади», згідно з Порядком проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №563, відповідно до розпорядження міського голови від 09.12.2014 № 242-р «Про реалізацію Закону України «Про очищення влади» відділом персоналу міської ради протягом І півріччя 2017 року підготовлені та направлені документи для перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», забезпечено оприлюднення на веб-сайті Кам’янської міської ради інформації, щодо 36 посадових осіб, які проходять перевірку відповідно до цього закону.

Також,  розпорядженням міського голови  від 25.04.2017 № 166-р «Про внесення змін до розпорядження міського голови  від 05.09.2016 №355-р», затверджено новий склад  тендерного комітету апарату Кам’янської міської ради, до якого включено начальника відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради.

З метою забезпечення доброчесності на публічній службі, підвищення рівня правової культури та правової свідомості посадових осіб публічної служби, виконавчими органами міської ради та керівниками підприємств, установ, організацій, комунальної форми власності проводились лекції (бесіди), семінари на антикорупційні теми. 

Проводилась методична та роз’яснювальна робота щодо заповнення посадовими особами виконавчих органів міської ради декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Велася робота щодо  попередження суб’єктів декларування Кам’янської міської ради, які протягом 2016 року припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, про необхідність заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://portal.nazk.gov.ua/login) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік

Розпорядженням міського голови від 25.11.2016 №476-р визначено відповідальним підрозділом, що здійснює перевірку факту подання декларацій та повідомлення Національне агентство з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій - відділ запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради.

Відповідальний підрозділ, в якому працюють (працювали) суб’єкти декларування, перевіряє факт подання декларацій шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

У зв’язку з цим, ураховуючи розпорядження міського голови від 17.01.2017 №18-р «Про затвердження плану заходів щодо запобігання корупції на 2017 рік» (зі змінами), відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради було перевірено 791 фактів подання декларації посадовими особами місцевого самоврядування, депутатами міської ради  та осіб, які припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування.

На час перевірки, посадовими особами  міської ради та її виконавчих органів всього подано 647 щорічні декларації  із 655.

Депутатами міської ради подано 40 щорічних декларацій із 42.

Із 93 осіб які припинили виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подано 87 декларацій після звільнення за 2016 рік.

Ураховуючи вище викладене, відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради було направлено 25 повідомлень до Національного агентство з питань запобігання корупції про факти неподання чи несвоєчасного подання декларації після звільнення, щорічної декларацій відповідно до вимог чинного законодавства.

Крім того, проводиться перевірка фактів своєчасності подачі декларацій перед звільненням. За звітній період  до Національного агентства з питань запобігання корупції направлено 5 повідомлень про встановлення факту несвоєчасного подання декларацій перед звільненням.

Протягом звітного періоду в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за програмою короткотермінових семінарів на антикорупційні теми підвищили кваліфікацію 13 посадових осіб виконавчих органів міської ради.

Заплановано згідно з планом – графіком, забезпечення підвищення кваліфікації посадових осіб  виконавчих органів міської ради з питань запобігання та протидії проявам корупції у Дніпровському національному університеті імені О.Гончара. 

Здійснюються заходи щодо підвищення рівня трудової та виконавської дисципліни у Кам’янській міській раді та її виконавчих органах, посилення контролю за обліком робочого часу для попередження фактів корупції серед посадових осіб.

Послідовно впроваджується система електронного документообігу із запровадженням електронного цифрового підпису.

З метою ефективного та прозорого здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, запобіганням проявам корупції у сфері публічних закупівель забезпечено застосування електронної системи закупівель ProZorro.

Відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» забезпечено оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів E-Data інформацію про використання коштів.

Департаментом фінансів міської ради щотижнево висвітлюється інформація на сайті Кам’янської міської ради щодо надходжень доходів в розрізі бюджетоутворюючих джерел та використання коштів міського бюджету.

Здійснюється постійний контроль за цільовим ефективним використанням бюджетних коштів.

У дошкільних навчальних закладах прийняття благодійної допомоги від батьків та громадськості відбувається через благодійні фонди (наприклад, такі як «Соняшник-2015, «Перспектива розвитку освіти») та з дотриманням Закону України «Про благодійництво та благодійні організації». Забезпечується прозорість у використанні благодійних та спонсорських внесків.

Передача благодійної допомоги у вигляді майна або результатів виконаних робіт (послуг) проводиться згідно вимог чинного законодавства згідно Акту-прийняття, що підписують уповноважені представники обох сторін.

На загальних батьківських зборах заслуховуються звіти керівників про використані кошти.

Поширюються знання про антикорупційне законодавство серед батьківських колективів, учнівської молоді шляхом проведення виховних годин, анкетування, тематичних занять з питань протидії корупції, виховних заходів з метою формування негативного ставлення учнівської молоді до корупційних проявів.

Учнями комунального закладу «Середня загальноосвітня школа «7» Кам’янської міської ради взято участь у регіональному конкурсі «Молодь проти корупції». Забезпечено участь дирекцій у конференціях, семінарах та нарадах з питань запобігання та протидії корупції.

В комунальному закладі навчально-виховному комплексі №37  Кам’янської міської ради відбувалось засідання круглого столу «Витоки корупцій в Україні та як її подолати» для учнів 10 - 11 класів.

Відділом запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради направлялись листи до Міністерства юстиції України, народних депутатів України з питання внесення змін до антикорупційного законодавства. Зокрема до Закону України «Про очищення влади».

Неодноразово зверталися до Національного агентства з питань запобігання корупції для надання роз’яснень застосування норм Закону України «Про запобігання корупції».

На виконання Закону України «Про запобігання корупції» 15.02.2017 підготовлено до Національного агентства з питань запобігання корупції інформацію, необхідну для підготовки національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики.

Керівниками виконавчих органів міської ради та підприємствами, установами, організаціями, що перебувають у комунальній власності міста надано узагальнюючу інформацію про виконання плану заходів щодо запобігання корупції.

На виконання розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 27.01.2016 №Р-35/0/3-16 «Про організацію роботи з питань запобігання та виявлення корупції»  надана інформація у встановлений строк.

 

 

Начальник відділу запобігання

корупції та взаємодії з правоохоронними

органами міської ради                                                                                     Т.К. ОСТРОВЕРХ